Sibiř - PLNO

Termín26. 07. - 09. 08. 2019
Odjezdodlet z Prahy či Vídně 26. 7. 2019
DestinaceRusko
Účastníků9
Cena18 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Co tě napadne, když se řekne Sibiř? Tajga, lesy, medvědi, Transsibiřská magistrála, Bajkal či zima? Zvu tě za svou rodinou, do mého rodného kraje :‐) Ráda bych ti ukázala naši kulturu, tradice i historii a ráda bych ti přiblížila skutečné Rusko.

Protože mám k místu osobní vztah, ukážu ti, jak se na Sibiři skutečně žije. Nicméně postupně...
Výpravu začneme návštěvou pohoří Altaj a nekonečných sibiřských lesů. Přejdeme horské sedlo Oroj a spustíme se k Šavlinským jezerům. Zde upostřed hor, obklopeni ledovci a lesy plných medvědů, začneme naši výpravu. Potom UAZem vyrazíme z hor do Kemerova, k mé rodině. Potkáme se s mou mamkou, taťkou a jejich přáteli, užijeme si baňu, paragliding, jízdu na čtyřkolkách a vyzkoušíme ruskou vodku :-) Odsud pojedeme 30 hodin legendární Transsibiřskou magistrálou až k Bajkalu, nejhlubšímu jezeru na světě. Ve vlaku  poznáš každodenní život místních lidí. Na Bajkale navštívíme šamanský mys a projdeme největší bajkalský ostrov - Olchon. A jelikož kontrasty si člověk zapamatuje nejvíce, tak na cestě zpět domů zastavíme na den v Moskvě. Z poklidného sibiřského životního stylu skočíme rovnýma nohama do ruchu velkoměsta a zjistíme jaké je největší ruské město.

Taková malá ochutnávka z minulé výpravy!

Za parádní fotky z minulé výpravy děkujeme  Evě Dunglové a Vojtu Lokšovi!

Náročnost je 3 z 5

Nejnáročnější část výpravy je čtyřdenní trek na Altaji, ale i méně zdatný turista to zvládne.

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Cíl naší cesty

Hlavním cílem naší výpravy je seznámit se se sibiřskou přírodou a kulturou. Poznat, jak žijí místní a zažít s nimi spoustu srandy. Projet část Transsibiřské magistrály až ke mně domů. Dva dny strávit doma u mé rodiny. Navštívit Altaj a dojít pod ledovce k Šavlinským jezerům. No a cestou zpět, si třeba projít Moskvu. Druhým a neméně důležitým cílem je dát dohromady skupinu lidí, kteří budou táhnout za jeden provaz, vzájemně si pomáhat a třeba se potom stanou i dobrými přáteli.

Průvodce

Sofya Arsentyeva

Co bych o Sofyi napsal? Je mezi námi už 3 léta a jsme za to moc rádi. Má spojenou historii jak s naší klubovnou, kterou vedla, tak s klubem cestovatelů :-) Je organizátorka festivalu Na Divoko, který společně se Standou Dadákem založili. Každý rok se zde sejdou milovníci dalekých končin a rokují o nich. Kromě toho, že má Sofi cestování v krvi, je to i naše skvělá kamarádka. V našich řadách se pravidelně vrací na Sibiř - důvod je jednoduchý - jede domů, a proto je tou nejlepší průvodkyní na této výpravě!

Facebook arsentyevasofya@gmail.com 604108538 Reference

Doprava

Doprava letecky. Letenky nejsou v ceně. Preferujeme společný odlet i přílet. Tudíž letenky koupíme po předchozí domluvě na stejný termín. Sofi možná už bude tou dobou v Rusku, takže si vás vyzvedne hned po příletu na letišti. Část trasy budeme absolvovat Transsibiřskou magistrálou. Další část trasy z Altaje pojedeme autem. Část výpravy budeme šlapat i po svých :-)

Ubytování

Většinu výpravy (7x) budeme stanovat ve volné přírodě nebo v kempech. 2x budeme spát u mě doma, 1x ve vlaku, 2x přenocujeme v hotelu a 2 noci zbývají na noční přejezd autem. V Moskvě rovněž hotel

Stravování

V rámci výpravy není zajištěno občerstvení a stravování ze strany průvodce. Na Sibiři to není nikterak drahé, a proto se v civilizaci budeme stravovat hlavně v restauracích a místních obchodech. V přírodě si budeme vařit na plynových vařičích, které si vezmeme z domu. Na místě není problém dokoupit plynové bomby. Doporučuji si suroviny koupit na místě a tím zároveň poznat i místní speciality a sibiřskou kuchyni. U Sofy doma budeme mít určitě nějaké společné jídlo, grilování, šašliky atp. :‐) 

Výbava a Půjčovna

Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filosofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :) Připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Vízum, režim vstupu, doklady, očkování

Pro vstup do Ruska je třeba vízum, tudíž i nutně pas! Sofy ti aktivně pomůže při získání víza. Kvůli administrativní zátěži je nutné si dát přihlášku minimálně 1 měsíc předem. Lze udělat i expres vízum do týdne, ale je to dražší. Platnost pasu musí být ještě 6 měsíců po vycestování z Ruska.

Doporučuji ti obstarat si očkování proti žloutence typu A a B. Očkování proti břišnímu tyfu je na zvážení. Očkování zde není povinné žádné. Nikdo to tedy na letišti nebude kontrolovat ani po tobě kdekoliv vyžadovat, ale zdraví máme přeci jen jedno.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH

Shrnutí

18 990 Kč Cena
26. 7. - 9. 8. 2019Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Průvodkyni - která se v této oblasti narodila
 • Veškerou dopravu na místě
 • Veškeré ubytování na místě
 • Permit do pohraničí 
 • Transsibiřskou magistrálu
 • Jízdu na čtyřkolkách
 • Ruskou Baňu
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě, GPS
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, lano, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Zpáteční letenku (cca 12 000,- Kč)
 • vízum (2 000,- Kč)
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Vstupy - cca 500 Kč


Co cestou uvidíš

1. den: 
Odlet z ČR. Přílet do Novosibirsku

2. den:
Přílet do Novosibirsku. Velký nákup, procházka městem,dlouhá cesta do Čibitu. První seznamovací stakan v autě :-), nocleh ve stanech. 

3. den:
Vydáme se na 4 denní trek k Šavlinským jezerům pohořím Altaj. Trek není technicky náročný, ale denně půjdeme mezi 15-20km. 
Cestu začneme údolím podél řeky Čuja. 

4. den:
Putování pěšky Altajem. Přejdeme horské sedlo Oroj a sestoupíme do údolí. V dáli uvidíme Saylyugemsky NP

5. den:
Dorazíme k Šavlinským jezerům. V pozadí za jezerem se tyčí ledovce. Odpočinek a kochání sibiřskou přírodou.

6. den:
Putování pěšky Altajem. Cest zpět do civilizace. Snad bez žádného medvěda :-)

7. den:
Cesta do Kemerova. Pokud zbyde čas, stavíme se v Taštagolu za moji babičkou.Oběd u babičky a prohlídka ruského pravoslavného kostela. V noci příjezd do Kemerova.

8. den:
Návštěva u mých rodičů na jejich chatě ve Staročervovu. Dáme si baňu, šašlyk a popijeme s tátou ruskou vodku. Kdo chce, může si zajezdit na čtyřkolkách nebo se proletět na motorovém paraglidu.

9. den:
Kemerovo, procházka městem. Zrelaxujeme a připravíme se na dlouhou cestu na Bajkal.

10. den:
Transsibiřská magistrála. Zahajujeme 30 - ti hodinovou jízdu touhle nejdelší vlakovou linkou na světě. Pokecáme s místními a užijeme si klasický "Plackartnyj vagon" :-) 

11. den:
Příjezd do Irkutsku, procházka městem. Cesta na Olchon, ostrov opředený legendami o šamanismu. Koupačka v Bajkale. 

12. den:
Výprava po ostrově ruskou "buchankou". Nasedneme na UAZ a projedeme celý ostrov po cestách, které by u nás nikdo nenazýval ani cestou :-)

13. den: 
Procházka s 3-hodinovou cestou na koních, koupačka, chill, nakupování dárků. Večer cesta zpátky do Irkutsku. Noční přelet do Moskvy

14. den: 
Den stravíme v Moskvě, abychom poznali a i opačnou stranu Ruska. Podívame se na Rudé náměstí, na Kreml a večer rozlučková party.

15. den: 
Let zpět do ČR

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace