Mongolskem na koni

Termín18. 07. - 07. 08. 2019
Odjezdodlet z Evropy
DestinaceMongolsko
Účastníků8
Cena29 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Jako kluk jsem hltal westernové filmy a snil o tom, že se jednou na svém koni budu prohánět nekonečnou stepí... Sice jsem už vyrostl, ale tyhle sny mi zůstaly :-) A sny jsou od toho, aby se plnily! A tak se mnou můžeš vyrazit do Mongolska - země, kde celé měsíce křižuješ drsnou a nedotčenou přírodu a narazíš přitom jen na stáda jaků, koz, velbloudů, ovcí, koní nebo gazel. Mongolsko je totiž jeden z nejméně zalidněných států světa - žije tady 27krát víc koní než lidí! :-) No není to paráda? Kam se hrabe Divoký západ!
Mongolsko tě uchvátí svou velikostí a rozmanitou přírodou, hrdí potomci Čingischána zase svou skromností a přátelskou povahou. Tahle země skrývá mnoho zajímavých míst, ke kterým nevedou asfaltové cesty, ale v sedle koně je se mnou můžeš objevit! Bude tě bolet zadek, budeš muset zvládnout svého koně a udělat si z něj parťáka a pak zažiješ dobrodružství, o kterém budeš vyprávět ještě svým pravnukům!

Malá ochutnávka

Video upoutávka

Náročnost je 2+ z 5

Turista (Lehké treky): Tyto akce jsou pro lidi, kteří mají rádi pohyb, ale přeci jen se ještě nechtějí tahat s těžkým batohem a chtějí si spíše užít krajinu a okolí. Pro absolvování těchto výprav bys měl být schopen vyjít na lehko na kopec, srovnatelný s Lysou horou. Jedná se o jednodenní túry a procházky po okolí. (Sahara, Bosna, Výsadek)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Jízda na koni není nikterak náročná a není ani potřeba tolik jezdeckého umu. V sedle se udrží téměř každý, jde o to vydržet :-)

Cíl naší cesty

Říká se, že „cíl je cesta“. To v této zemi platí dvojnásob. Kočovný styl života místních obyvatel je spojen s vytrvalým  a nikdy nekončícím cestováním už po celá staletí. V sedlech místních koní se vydáme drsnou a nedotčenou přírodou poznávat tuto jedinečnou a nádhernou zemi, kde čas se zastavil. Poznáme tradiční mongolský způsob života, jenž zahrnuje život na koních, v jurtách, kočování se stády koz, jaků, ovcí či velbloudů v nekonečném prostoru. Přemístíme se v čase a vyměníme civilizaci za svobodu!

Průvodce

Dany Pacholík

Dany je zkušený cestovatel. Projel křížem krážem jižní Ameriku, plavil se přes amazonskou džungli, lezl na sopky ve Střední Americe,  putoval několik týdnů, ne-li měsíců mongolskou stepí na koních nebo se potápěl s mantami. Chceš si skočit z letadla, vyšlápnout na skialpech nebo na běžkách projet Laponsko? Dany je tvůj člověk, který má nekonečnou trpělivost :-) Zkrátka veselý pohodář s filozofií - Vše ostatní počká, život ne..

Facebook Web dany.pacholik@gmail.com 734 176 864 Reference

Doprava

Cestovat budeme jako obvykle v menší skupince lidí. Dopravíme se letecky do Ulaanbaataru. V Mongolsku využijeme maršrutky a koně.

Ubytování

V hostelech, jurtách, v divočině pak ve vlastních stanech nebo pod širákem.

Stravování

V rámci výpravy není zajištěno občerstvení a stravování. Stravování si řešíš sám za sebe. Jídlo lze nakoupit v tamních obchodech a tím zároveň vyzkoušet místní delikatesy a speciality. Buď však připraven na to, že tamní obchody nabízí zcela rozdílný sortiment potravin a výběr je skromnější než u nás - alespoň nebudeš muset dlouho vybírat :-) V průběhu expedice bude samozřejmě také možnost občerstvit se v místních „hostincích“.Ceny za jídlo jsou velmi přijatelné. Na koních bude možnost zásoby průběžně doplňovat. Nutno podotknout, že vegetarián nebude z mongolské stravy příliš nadšený, maso je tady základ jídelníčku, ale samozřejmě při troše snahy i vegetarián přežije :-)

Vybavení

Detailní seznam výbavy bude poslán cca 2 měsíce před expedicí. Vybavení by mělo odpovídat podmínkám našeho podzimu, někdy i zimy, takže nepotřebuješ nic speciálního. Aktivní členi Expedition clubu mohou využít slevu v prodejnách Rock Point.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE.

Vstupní formality, vízum, očkování

Pro občany České republiky pro vstup na území Mongolska je nutný cestovní pas (s minimální platností 6 měsíců přesahující dobu odletu ze země). Dále platí vízová povinnost. Podmínky pro vystavení víz najdete zde: http://prague.embassy.mn/index.php?moduls=36.S jejich zařízením ti dokážu pomoct za poplatek 2 100,- Kč.

Doporučuji ti obstarat si očkování proti žloutence typu A a B. Očkování proti břišnímu tyfu je na zvážení. Očkování zde není povinné žádné. Nikdo to tedy na letišti nebude kontrolovat ani po tobě kdekoliv vyžadovat, ale zdraví máme přeci jen jedno.

Shrnutí

29 990 Kč

 Cena
17.7. - 7.8. 2018Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 5
cena zahrnuje
 • Veškeré ubytování
 • Veškerou dopravu na místě
 • Půjčení koní
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak  vtištěné tak elektronické podobě, GPS
 • Společné vybavení (expediční lékárnička atp.)
 • Práci mou a mých kolegů
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH
cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Zpáteční letenku
 • Vízum (60EUR)
 • Cestu na letiště ke společnému odletu
 • Jakékoli případné vstupy do chrámů, památek, archeologických lokalit a muzeí (celkem cca 300 Kč)
 • Představení mongolských tanců a hrdelních zpěvů (cca 250 Kč)


Co cestou uvidíš

1. den: Odlet z Evropy podle dostupnosti letenek.

2. den: Přílet do Ulánbátaru – hlavního města Mongolska. Ubytování v hostelu, nákup zásob jídla na dlouhou cestu. Výlet k památníku Zaisan, prohlídka náměstí Süchbatar s parlamentem a sochou Čingischána, buddhistického chrámu Choijin Lama Temple a Zimního paláce posledního monarchy.

3. den: Dlouhý a náročný přejezd do malé vesničky Khatgal ležící na břehu křišťálového jezera Khövsgöl Nuur, které je napájeno více než 100 přítoky.

4. - 18. den: Příprava na expedici na koních – balení, dokupování zásob. Sedlání a odjezd. Začátek úžasného dobrodružství v koňském sedle. Putování koňmo kolem jezera Khövsgöl Nuur a dále až do nejsevernější části Mongolska Tsagaan Nuur. Oblast obklopují horské vrcholy i nekonečná tajga. Okolí jezera je obývané nomády, jejichž způsob života se po staletí ani trochu nezměnil. Naše cesta povede především mezi třítisícovými vrcholy hor, dále nekonečnou stepí, věčně zelenou tajgou protkanou nesčetným množstvím řek, potoků, pramenů a močálů. Putovat budeme za doprovodu deště, mrazu, sněhu, větru, ale i slunečních paprsků. Spíme ve vlastních stanech, vaříme si sami na ohni. Vše potřebné k přežití povezou ty nejodolnější koně planety!

19. den: Odpočinek, nákupy na černém trhu - Naram Tuul Market. Sehnat se dá úplně vše na jednom místě za neuvěřitelně nízké ceny. Šály a svetry z pravého kašmíru, ponožky z velbloudí vlny :-). Závěrem výpravy bude návštěva folklórní představení - mongolské tance, hrdelní zpěvy, hraní na místní nástroje a ukázka tradičních pestrobarevných oděvů.

20. den: Kdo přežije čeká ho dlouhý návrat dodávkou zpět do civilizace a místa odletu Ulaanbaataru.

21. den: Konec srandy, návrat do reality :-).

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny. Průvodce má právo definitivně rozhodnout o organizaci celé výpravy i o jakýchkoliv změnách programu s ohledem na aktuální situace (špatné počasí, zranění či jiné neočekávané události).

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace