Moldavsko - PLNO

Termín 13 - 18. 11. 2021
OdjezdUpřesníme podle letenek
DestinaceMoldavsko
Číslo akce336
Účastníků8
Cena7 490,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Moldavsko – stát, který je v Evropě a skoro nikdo tam nejezdí, takže Bosna nebo Ukrajina jsou oproti Moldavsku narvané turisty. Už to zní jako pozvánka pro Expedition Club :-). Začni prohlídkou Kišiněva, pokračuj ochutnávkou světově proslulých vín v jednom z největších vinařských sklepů na světě, pak výšlapem na nejvyšší horu (kopec) Moldavska, rozjeď párty v Tiraspolu, přidej špičkový koňak značky Kvint a luxusní čerstvý kaviár a máš nezapomenutelný koktejl zážitků namíchaný ke konci letošního roku. 

Zamíříme do nejchudšího státu Evropy - Moldavska. Samozřejmě neopomeneme ani kontroverzní Podněstří. Věděl jsi, že Podněstří je de facto stát uvnitř Moldavska podporovaný Ruskem, který je mezinárodně uznávaný jen Náhorním Karabachem, Jižní Osetií a Abcházií (což jsou samy o sobě sporná území)?  Proruská orientace je zde cítit na každém kroku. Tak třeba hned budovatelská socha Lenina před budovou parlamentu nebo tank na pietním náměstí. Prostě parádní bizár, který přímo vybízí k návštěvě! Bude to párty ve východním stylu s dobrým jídlem a pitím. Tak co na to říkáš, přidáš se? Zhodnoť sám, jestli tě to láká. Nás teda jo!

Malá ochutnávka

Bude to hlavně parádní pohodová jízda ke konci roku, už ses beztak letos nadřel dost!

Požitkář (Pohodová výprava): Pro to, abys zvládl tuhle výpravu, nemusíš být žádný sportovec. Výprava je uzpůsobena členům, kteří si chtějí odpočinout a nemají chuť se nějak fyzicky trápit. (Černobyl, Banát, Bělorusko)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Jakub Frank

Asi před čtyřmi lety zpět jsem potkal Kubu. Kluka, který má zapálení pro věc a jiskru v oku. Radil jsem mu s s jeho cestovatelským projektem Travel Native. Málo lidí se dokáže překlenout z fáze plánování do finální realizace projektu. Kubovi se to povedlo. Teď má svůj malý cestovatelský portál. Bere ostatní do jejich srdci nejbližších zemí - do Nepálu a severu Indie. Při cestování chce lidem ukázat nejenom památky, hory nebo krásné pláže, ale hlavně je konfrontovat s místními lidmi. A co dále, chce místní zapojit, dát jim práci, pomoct jim a zlepšit jejich životní úroveň. S Kubou jsme si sedli a nadchli jsme se pro to, jakým způsobem realizuje své výpravy. Proto jsme se spolčili a pořádáme teď některé výpravy společně. No a kvůli Covidu  teď všechny výpravy :-)

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT.

Facebook Web kubafrank24@gmail.com + 420 723 766 694 Reference

Doprava

Do Moldavska se dopravíme letecky ( pravděpodobně Vídeň - Kišiněv; Kišiněv - Praha). Cena zpáteční letenky se aktuálně pohybuje kolem 90-110 EUR.  Nebudeme potřebovat příruční zavazadlo, takže je cena konečná. Na místě si pronajmeme auto, díky kterému získáme svobodu pohybu, a trochu to tam projezdíme. Po domluvě není problém vzít naší dodávku a jet z Brna na letiště ve Vídni společně. 

Ubytování

Ubytování bude zajištěno: 2x v apartmánu v Kišiněvě, 2x v domě v Tiraspolu a 1x opět v Kišiněvě v hostelu. Vše vevnitř.

Stravování

Jídlo není v režii průvodce a je na každém účastníkovi, jak si jej zajistí. Bude možnost se zásobit v obchodech, ale většinu času se budeme stravovat v místních restauracích, tak netahej dříví do lesa :-) Jídlo je v Moldavsku a Podněstří levné. Žádné campingové vařiče a nádobí nebudeme potřebovat.

Vybavení a Půjčovna

Detailní seznam výbavy bude zaslán po podání přihlášky v informačním emailu. Bude ale potřeba oblečení jako u nás v ČR na podzim. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Seznam výbavy, pravidla půjčovny a ceník nalezneš ZDE.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

 7 490 Kč  Cena
13.  - 18. 11. 2021 Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem 2 osobních aut, pohonné hmoty, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Pronájem domku v Tiraspolu na 2 noci
 • Veškeré další ubytování: 2 noci v apartmánu v Kišiněvě a 1 noc v hostelu
 • Poplatek za vstup do Podněstří a pojištění aut
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Letenku (přímá zpáteční 100 EUR k 1.6. )
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy (např. 10 USD továrna na kaviár, výrobna koňaku Kvint, ochutnávka vín ve vinařství atd.) 

Co cestou uvidíš

1. den: Přílet do Kišiněva ve večerních hodinách. Přepravíme se do centra města, kde budeme mít k dispozici apartmán. Ubytujeme se a večer se půjdeme provětrat do místních barů. Spaní v apartmánu.

2. den: Vyzvedneme si auta z půjčovny a vyrazíme vstříc nejvyšší hoře Moldavska Dealul Balanesti (430 m). Je to alespoň dobrá záminka podívat se na moldavský venkov. Po úspěšném zdolání hory přejedeme ke starobylému klášteru Orhei Vechi vytesanému ve skále. Uděláme si krátkou procházku kolem meandrů řeky Raut a najíme se v pěkné vesničce Butuceni. Večer se vrátíme zpět do Kišiněva. Nocleh ve stejném apartmánu.

3. den: Dopoledne přejedeme do Podněstří do jeho hlavního města Tiraspol. Cestou se zastavíme podívat na pevnost v Benderu a v Kickani a zkusíme vylézt na 60 m vysokou věž. Nakoukneme do továrny na kaviár, do podniku Akvatir, kde chovají velké jesetery, a ochutnáme tu ten nejčerstvější kaviár. V Tiraspolu na nás bude čekat domeček na břehu řeky Dněstr. Večer se projdeme městem po hlavní třídě. Noc strávíme v domě u řeky.

4. den: Tento den zajdeme na prohlídku do podniku Kvint, kde se vyrábí špičkový koňak (nakoupíme zásoby na večer a dárky domů). Projedeme se parníkem na řece Dněstr. Pak si projdeme město a večer to pořádně roztočíme někde v centru. Spát budeme opět v domě u řeky.

5. den: Dopoledne dáme sbohem Podněstří. Nahlédneme do Gaugázie, druhé autonomní republiky na území Moldavska. V hlavním měste Comrat, které se nachází uprostřed Budžacké stepi, si dáme oběd a podíváme se na místní klášter. Odpoledne se přesuneme zpět do Moldavska a celý den zakončíme prohlídkou vinných sklepů v Cricova a ochutnávkou vín. Nocleh v hostelu. 

6. den: Poslední a prohlídka Kišiněva – Stefan cel Mare park, katedrála, parlament, muzeum historie, vodárenská věž atd. V 15:00 vrátíme vozidla a vyjedeme směr letiště. V 19:00 odlet domů - přistání v Praze v 19:30 hod. Konec výpravy.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.