Himálaje - lyžování v Indii - Silvestr

Termín27. 12. - 09. 01. 2019
Odjezdodlet z Prahy či Vídně 27. 12. 2018
DestinaceIndie
Účastníků9
Cena19 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Kašmír - heboučké svetry a šály z tvého šatníku, ale taky pořádně ostrý kraj na pomezí Indie a Pákistánu, místo, kam zasahuje západní výběžek Himálají a kde je druhá nejvyšší stanice lanové dráhy na světě, skvělé výhledy a hory zavalené prašanem... Chceš vědět, co tě čeká? Přece lyžování v Himálaji!

Budu k tobě upřímný - nečekej Špindl nebo Kaprun, tohle je úplně jiné hřiště :-) Dostaneš lopatu, pípák, lavinovou sondu, půjčíš si lyže, SNB, split nebo skialpy (tohle všechno půjčují na místě) a sedneš do relativně nové francouzské kabinky, která tě vyveze do téměř 4 tisíc nad mořem... A tam to začne :-) Indové nemají v Gulmargu rolby, které by žehlily svahy = tohle je čistý freeride a čekají tě neposkvrněné svahy Himálají!  

Plán je jasný, přiletíme do Dillí, sedneme na vlak a dojedeme do Gulmargu, půjčíme lyže a SNB a budeme jezdit. Čekají tě nejenom freeridy, ale uvidíš taky kus Indie - ukážu ti Tádž Mahal, Zlatý chrám, prozkoumáme Dillí, projedeš se rikšou, tuk-tukem, na saních, lanovkou, letadlem, autem, autobusem i lodí. Nacpeš se kari dobrotama, ochutnáš indické pivo, budeš rozjímat v hinduistických chrámech i mešitách a pošleš domů pohledy z Himálaje! Tohle bude silvestrovská jízda v Indii - tak se pojď přidat! 

Co zažiješ?

Freeride v Himálajích, silvestrovské oslavy v Indii, spoustu kari, uvidíš hodně Indů, Indek a indických dětí, vysoké hory, Tádž Mahal, Zlatý palác, Dillí, indické vlaky a tuk-tuky, krávy, opice, hromady sněhu a spoustu dalších věcí. Zažiješ dobrodružství, na kterém tě vezmu až k pákistánským hranicím, budeme spolu lyžovat a jezdit na prkně, ochutnáme místní jídla a hlavně pořádně oslavíme Silvestra!

Taková malá ochutnávka

Náročnost

Turista (Lehké treky): Tyto akce jsou pro lidi, kteří mají rádi pohyb, ale přeci jen se ještě nechtějí tahat s těžkým batohem a chtějí si spíše užít krajinu a okolí. Pro absolvování těchto výprav bys měl být schopen vyjít na lehko na kopec, srovnatelný s Lysou horou. Jedná se o jednodenní túry a procházky po okolí. (Sahara, Bosna, Výsadek)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Cíl naší cesty

Cílem naší výpravy je užít si parádní sjezdy a freeride v největším lyžařském středisku Indie (jsou tam 3 lanovky). Omrkneme velikány Himálaje a taky chceme vidět Tádž Mahal, Zlatý chrám a Dillí, prostě nasát atmosféru Indie. Druhým a neméně důležitým cílem je stát se partou, která bude táhnout za jeden provaz. Vytvořit přátelské prostředí, kde se budou moct zrodit kamarádství ověřená Indií.

Průvodce

Adam Stejskal

Adam je jeden z nejzcestovalejších lidí, které znám. Odmala jezdí na lyžích a na SNB a obojí vyučuje. Má rád historii a cestování, a proto brzo vše spojil. V 15 letech začal "průvodcovat" na hradech a v 17 v Paříži a od té doby jezdil jako průvodce po Evropě. Doteď, dle jeho vlastních slov, byl v Evropě jako průvodce všude krom Běloruska. Je to ale hlavně pohodář, rád se nechá překvapovat a na svých sólo cestách moc neplánuje. Poslední dobou ho chytl surf, a proto strávil několik posledních zim na Srí Lance a taky tuhle zimu se vrací do Asie, tentokrát pobude v Ománu, na Srí Lance a Indii. Kromě toho prochodil Dračí hory v Jihoafrické republice, projel vlakem Indii a oblíbil si třeba Čínu. V poslední době zvládl nejdelší rally závod světa - Mongol rally, kterou dokončil a stihl přitom vystoupit na nejvyšší horu Arménie a Iránský Damavand (5630 m.n.m) Sám se chce v budoucnu více podívat do hor, protože ho baví zjišťovat, kde jsou jeho možnosti...

Facebook Web Adam@expeditionclub.cz +420 603765108 Reference

Doprava

Doprava je letecky, letenky si každý kupuje sám. Preferujeme společný odlet i přílet. Tudíž letenky koupíme po předchozí domluvě na stejný termín. Nicméně kdybys chtěl, můžeš si výlet prodloužit podle libosti. Třeba o sousední Srí Lanku, kam jsou letenky za hubičku a naučím tě tam třeba surfovat.
Na místě se budeme přepravovat místní dopravou - tu máš v ceně (krom krátkých přejezdů tuk-tukem za pár korun).

Ubytování

Během naší výpravy budeme spát v horské chatě, hostelech, na plantážích, v guesthousu atd. Prostě všude možně :-)

Stravování

Jídlo si kupuješ sám. Není třeba z domu tahat konzervy a vařiče - v Indii je levno a jídlo si koupíme. Takže nic netahej, všechno si koupíš na místě - je to levné, zdravé a dobré.

Vybavení

Detailní seznam výbavy dostaneš po zaplacení zálohy - přijde ti automaticky na mail. Ale ujišťuji tě, že kromě letního spacáku, zimního oblečení a čelovky není třeba brát nic neobvyklého.

Vstupní formality, vízum, očkování

Doporučujeme ti obstarat si očkování proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a vzteklině. Očkování zde není povinné žádné. Nikdo to tedy na letišti nebude kontrolovat ani po tobě kdekoliv vyžadovat, ale zdraví máme přeci jen jedno. Já osobně bych doporučil naočkovat žloutenku - ta se hodí i u nás. Tyfus a vzteklinu si rozmyslete každý sám, nutné to není.

Vízum - zařizuje se elektronicky a stojí 50 USD. Web, kde vyplníš žádost: https://indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html
Web s návodem jak na to: 
https://www.mzv.cz/newdelhi/cz/ko/indie/etv.html

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

19 990 KčCena
27. 12. - 9. 1. 2019 Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje 
 • Veškeré ubytování
 • Veškerou dopravu na místě krom tuk-tuků
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje 
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Leteckou dopravu
 • Vstupy
 • Doporučuji mít cca 8000 Kč na útratu (vstupy, jídlo atd.)

Co cestou uvidíš

1. den: Odlet Praha – New Dehli. Letenky budeme řešit na FB skupině určené jen pro účastníky akce.

2. den: Přílet do New Dehli – budu tě čekat na letišti = sraz v příletové hale, odkud všichni společně vyrazíme do města. Projdeme se městem, zajedeme se podívat ke Gate of India, dáme nějaké kari a večer naskočíme na noční vlak a uděláme seznamovací party. Spát budeme ve vlaku.

3. den: Ráno přijedeme do Jammu, kde sedneme na bus a vyrazíme směr Gulmarg - horské středisko v západních Himálajích, kde máme ubytko. Odpoledne dorazíme na ubytování, projdeme středisko, domluvíme si půjčení vybavení (lyže, lyžáky, skialpy, SNB, hůlky = vše se dá půjčit) a koupíme si permici. Nocleh na horské chatě nebo hostelu.

4. den: Tenhle den vyrazíme s místním guidem, aby nám ukázal nejlepší trasy na freeride - jde o to, že tyhle trasy se mění v průběhu sezony podle toho, kolik je zrovna sněhu = místní horský vůdce nám dá info ohledně aktuální situace. Večer příprava na následující poslední den roku :-)

5. den: Tenhle den vyrážíme na vlastní pěst - dopoledne freeride a odpoledne sáňkování. Pokud to půjde, domluvíme grilovačku na sněhu a uděláme si parádní silvestrovskou party!

6. den: Dopoledne si povykládáme zážitky z novoroční oslavy a okolo oběda vyrazíme na vrcholky hor sjíždět svahy. Večer budeme pozorovat hvězdy - bude to romantika... 

7. den: Poslední den lyžování v Himálaji = tak to osolíme a sjedeme si nějaké parádní kopce. Pokud se společně domluvíme, dá se zařídit heliskiing - stojí to okolo 1200 USD za vrtulník = pokud nás bude dost zájemců, je to parádní zážitek... Odpoledne vrátíme vybavení a dáme si poslední nocleh na horách.

8. den Ráno vezmeme taxi a sjedeme do města, pak autobusem a vlakem do Amritsaru, kde se ubytujeme. V tomhle městě je parádní chrám - Golden temple - a ten chceš vidět, protože to je nejposvátnější svatyně sikhismu. Nocleh v hostelu.

9. den: Projdeme si centrum Amritsaru a zkusíme si zařídit lekci vaření - to abys pak doma mohl uvařit nějaké luxusní kari :-) Večer skočíme do nočního vlaku a vyrazíme směr Tádž Mahal.

10. den: Ráno dorazíme do města Ágra, odkud se dostaneme do Tádž Mahal. Tady ti povím příběh o jedné velké lásce, předčasné smrti a stavbě, která je jednou z nejobdivovanějších na světě a symbolem Indie. Odpoledne zajdeme na Agra fort. Večer naskočíme na vlak a pojedeme do Dillí.

11. den: Brzy ráno dorazíme do Dillí, zajdeme na snídani a půjdeme se ubytovat do hostelu. Odpoledne se zajedeme podívat na Swaminarayan Akshardham - chrám a skvělé zahrady přímo v Dillí - a zůstaneme tady na západ sluníčka a potom na noční představení - nasvětlené fontány, hudba a pohoda v zahradách. Nocleh v hostelu.

12. den: Ráno si uděláme pohodu a pak vyrazíme na tržnici Chandni Chowk - tohle je skvělá část Dillí, právě tady se povozíme rikšou, nakoupíme všechny potřebné suvenýry a utratíme většinu zbylých rupií. Odpoledne zajdeme dát chill out do zahrad Lodhi a večer nás čeká závěrečná rozlučková party.

13. den: Dáme poslední kari, rozloučíme se s Dillí a pak už budeme plakat a loučit se i my  = odlet do ČR nebo Vídně.

14. den: Přílet do ČR.


Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.