Přechod rumunské Rodny

Termín07 - 12. 05. 2019
Odjezd07. 05. z Brna ve 20:00
DestinaceRumunsko
Účastníků8
Cena5 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Když jsme se minulý týden vrátili z podzimního přechodu hřebene Rodny, bylo nad slunce jasné, že se sem brzy vrátíme. Přechod nám nedal nic zadarmo - 15 cm sněhu a mlha, další den krásné azuro, ale pak zase déšť, až jsme byli promočeni na kost. I tak to byl super zážitek! Podzimní termín nás utvrdil, že  jezdit do Rumunska mimo sezonu je ten nejlepší nápad - nikde ani živáčka.

Pohoří Rodna jsme si zprvu oblíbili jako destinaci na zimní přechody, v tomto ohledu je to naše "stálice". Nicméně jaro je o hodně vlídnější. Na vrcholcích zůstávají zbytky sněhu po dlouhé zimě. Všechno bují a kvete,  široký stráně Rodny vybízí k výhledům na všechny strany. Hřebenovka Rodny je prostě nádherný trek po vysokohorských pastvinách posetých stády ovcí, které bedlivě střeží pastevečtí psi. 

Strávit pár dní na hřebeni s krásnými výhledy do zalesněných údolí a plnými doušky vychutnat nedotčenou přírodu a místní atmosféru je nejlepší způsob, jak tento kraj poznat. Přidej se k nám a zažij s námi rumunskou Rodnu!

Malá ochutnávka z rumunských hor :-)

Fotky fotil průvodce Dan při podzimním přechodu

Náročnost

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Dan Born

Dan je čerstvá krev v našem týmu. Jestli můžu o někom říct, že jsme si ho v klubu vychovali, tak je Dan ten nejlepší příklad. Nebylo to ani 2 roky nazpět, kdy se zúčastnil naší první akce. Za tu dobu jich absolvoval aspoň 6 a přirostl nám k srdci! Po poslední výpravě na Rodnu nemusela otázka, zda si nechce vzít svojí první akci, viset dlouho ve vzduchu. Vítám proto Dana v týmu a věřím,  že v něm vydrží hodně dlouho! 

Jo a pro ty, kteří chtějí zjistit o Danovi trochu více. kouknětě na jeho BLOG. Normálně články nečtu, ale tohle je fakt sranda :D

Martin 9.10.2018

Web me@danborn.cz Reference

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky, která vyniká spolehlivostí a lze ji použít i mimo asfaltový povrch silnic :-) Řidičem bude po většinu času Dan, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z vašich řad. Cesta povede přes Maďarsko až do Rumunska.

Ubytovaní

Celou výpravu budeme spát ve vlastních stanech ve volné přírodě. Poslední noc přespíme v horské chatě - Cabaně pěkně vevnitř. Spacák a stan tedy s sebou.

Stravování

Pokud jsi ještě neochutnal rumunskou kuchyni, neměl by sis tento zážitek nechat ujít. Cestou se po společné domluvě můžeme zastavit ve zdejších restauracích. S radostí se také družíme s místními, kteří nám za zlomek ceny ochotně uvaří výborné domácí jídlo. Jídlo na trek si určitě vezmi z domu, budeme vařit na plynových vařičích. Po cestě bude ovšem možnost zastavit se někde v obchodě nebo restauraci.

Vybavení

Detailní seznam výbavy bude zaslán po podání přihlášky v informačním emailu. Bude se jednat především o věci na trek v horách jako stan, karimatka, vařič, pohory atd. Aktivní členi Expedition clubu mohou využít slevu v prodejnách Rock Point.

Půjčovna

Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Seznam výbavy, pravidla půjčovny a ceník nalezneš ZDE.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH

Shrnutí

5 990 Kč Cena

7. - 12. 5. 2019

Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6

Cena  zahrnuje

 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Spaní na chatě
 • průvodce
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • pojištění proti úpadku CK
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění (koukni na Alpenverein)
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: Ve večerních hodinách vyrazíme z Brna naším expedičním vozem směr Bratislava a dále po pohodlných maďarských dálnicích přes Budapešť až do Rumunska. Celou noc strávíme na cestě. 

2. den: Dorazíme do vesničky Borsa, která leží na úpatí nejvyšší hory Pietrosu. Po cestě sem můžeme navštívit zajímavou vesničku Viseu de Sus nebo Sapanta, která vyniká svými malebnými kostelíčky a úzkokolejnou železnicí. Z Borsy se vydáme k meteo stanici ve výšce 1700 m, kde  u jezera strávíme první noc.

3. den: Další den vystoupíme na Pietrosu (2303 m) a poté se dostaneme na hlavní hřeben Rodny, který se po celé své délce táhne ve výšce zhruba 2000 m. Naše další putování povede přes vrcholy Vf. Rebra (2221 m), Vf. Buhaescu Mare (2119 m), Vf.Cormania (2033 m), Vf.Repede (2047 m), Vf. Negoiasa mare (2041 m) a Vf. Galatului (2048 m) až do sedla Saua Galatului, kde strávíme další noc.

4. den: Na programu bude přechod vrcholů Vf. Gargalau (2158 m), Vf. Omului (2134 m), Vf.Cita (2036 m), Vf. Ineu (2279 m) až do dalšího tábořiště u jezera Lala Mare.

5. den: Toto bude čtvrtý a poslední den strávený na hřebeni. Od jezera Lala Mare hřeben klesá až do sedla Rotunda (1271 m), které bude cílem našeho putování. Zde se ohřejeme v Cabaně Rotunda, kde i přespíme. Dan odpoledne skočí pro auto a doveze nějaké pivka. Večer pohoda, teplá večeře a pivko :-)

6. den: Snídaně v Borse, ochutnání místních dobrot a následná cesta zpět do ČR. Možnost se stavit po cestě v lázních v Maďarsku. Návrat v nočních hodinách

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace