Silvestr v Andalusii - PLNO

Termín28. 12. - 04. 01. 2019
Odjezdpodle letenek
DestinaceŠpanělsko
Účastníků9
Cena10 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Silvestr v Andalusii STOP Klíčová slova: Teplo, víno, pařba ve vinném sklepu, kempování, pohoda, Malaga, Sevilla, Ronda, Corrida, Los Alcornocales, Gibraltar, Švirda STOP Tuhle jízdu si nechceš nechat ujít STOP Pouze 8 míst STOP

Ne tentokrát nepojedeme stopem :-), nějak takhle bychom zprávu o tomto silvestru pustili do světa telegramem. Všechno podstatné ve 30-ti slovech. To nejpodstatnější ovšem je, že tuhle spanilou jízdu Andalusií povede náš skvělý průvodce Švirda, který se umí o zábavu postarat! Kdo zažil loňsky silvestr na Azorech mohl by vyprávět... Pokud tě láká strávit silvestr na jihu Španělska v "teplých krajích" bez zbytečného opouštění komfortní zóny a užít si poslední dny roku 2018 v pohodě, rádi ti rezervujeme jedno z 8-mi prémiových míst. Navštívíme krásná města Malaga, Ronda, Jerez de la Frontera, Sevilla, dále Gibraltar a NP Los Alcornocales a další zajímavá místa. Myslím, že za tento rok, jsme z komfortu vystoupili tolikrát, že dát si pro jednou trochu voraz a nechat odpočinout kosti a svaly nikomu neuškodí. Švirda si to jistě zaslouží (má za letošní rok na kontě 16 výprav) a ty jsi určitě taky tvrdě makal, tak si to dopřej! 

Malá ochutnávka

Komu je tento silvestr určen? 

Tato akce je pro ty, kteří chtějí na silvestr někam do tepla a chtějí si hlavně užít pohodu bez větší fyzické námahy. Prohlídneme si 4 historická španělská města, zavítáme do Gibraltaru a na dva dny taky do přírody do NP Los Alcornocales. Spát budeme všechny noci v hostelech. Zhodnoť sám, jestli tě tato vyhlídka láká.

Náročnost 2 z 5

Láká tě to, ale obáváš se, zda na to fyzicky máš? Přestože chuť objevovat a dobrodružný duch jsou těmi nejdůležitějšími požadavky na účastníky, výprava klade i fyzické nároky. Nejsou však nijak přemrštěné a pokud ujdeš s krosnou 15 kilometrů, tak to s trochou dobré vůle zvládneš. 

Turista (Lehké treky): Tyto akce jsou pro lidi, kteří mají rádi pohyb, ale přeci jen se ještě nechtějí tahat s těžkým batohem a chtějí si spíše užít krajinu a okolí. Pro absolvování těchto výprav bys měl být schopen vyjít na lehko na kopec, srovnatelný s Lysou horou. Jedná se o jednodenní túry a procházky po okolí. (Sahara, Bosna, Výsadek)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Ondřej Švirák

Ondra je jeden z našich nejvytíženějších průvodců. Skvělý sportovec a dobrodruh tělem i duší a také licencovaný horský průvodce MŠMT. Během posledního roku vytvořil světový rekord, když během 52 týdnů zrealizoval 26 ultramaratonů ve 26 různých státech na 6 kontinentech a kromě toho drží i několik dalších českých rekordů (rychlostní přeběh GR20 na Korsice, nejmladší Čech Tour du Mont Blanc apod.). Nemusíš se však bát, že by tě uhnal :-) Na výpravách si nic nepotřebuje dokazovat a už několikrát napomohla jeho skvělá fyzička k úspěšnému dokončení výletu. Také si píše blog, který je super a jehož odkaz máš pod tímhle textem :-)

Facebook Web o.svirak@gmail.com 721169595 Reference

Bezpečnost

Na této výpravě nehrozí žádné větší bezpečnostní rizika.

Cíl naší cesty

Cílem naší výpravy je dát dohromady partu lidí, se kterými společně objevíme krásy Andalusie a oslavíme příchod nového roku s dobrým španělským vínem. Pročistíme si hlavu od všech starostí, odložíme mobilní telefony a vydáme se vstříc intenzivním zážitkům. Druhým a neméně důležitým cílem je stát se partou, která bude táhnout za jeden provaz a vytvoří přátelské prostředí, kde se všichni budou cítit dobře.

Doprava

Do Španělska se přepravíme letecky z Prahy do Malagy. Na místě si pronajmeme auta, takže budeme v dopravě vlastními pány.

Ubytování

Spát budeme všech 7 nocí v hostelech ve městech nebo jejich okolí, takže s sebou nebudeme muset tahat stany.

Stravování

Jídlo není v režii průvodce a je na každém účastníkovi, jak si jej zajistí. Určitě si nenecháme ujít místní výborné jídlo, takže se často budeme stravovat v restauracích. V přírodě v NP Los Alcornocales budeme jíst z vlastních zásob.

Vybavení

Detailní seznam výbavy bude zaslán po podání přihlášky v informačním emailu. Nebudeš však potřebovat nic neobvyklého. 

Půjčovna

Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Seznam výbavy, pravidla půjčovny a ceník nalezneš ZDE.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE.Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH

Shrnutí

 10 990Kč  Cena
28.12. - 4.1. 2019 Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem dvou osobních aut ve Španělsku, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Veškeré ubytování v hostelech a guesthousech (7 nocí)
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • letenku
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: 11:15 odlet z Prahy, 14:35 přílet do Malagy a přejezd na návštěvu hradu Alhambra. Večer poznávačka Málagy a místního nočního života. Spánek v hostelu.

2. den: Dopoledne prohlídka Malagy. Odpoledne přejezd do města Ronda a prohlídka tohoto unikátního města vystavěného na skalách. Cestou do Ronda krátký pěší výlet. Spaní v hostelu v Ronda. 

3. den: Ráno přejezd a prohlídka Gibraltaru. Navštívíme např. Gibraltar Exhibitions of Modern Art – G.E.M.A., Gibraltar Museum a projedeme se lanovkou. V podvečer se přesuneme do NP Los Alcornocales a když zbude čas, uděláme si krátký výlet. Spaní v hostelu.

4. den: Celodenní výlet po NP Los Alcornocales a navečer přesun do Jerez de la Frontera. Oslava Silvestra v jednom z místních vinných sklípků. Spaní v hostelu.

5. den: Prohlídka Jerez de la Frontera, odpočinek po bujaré noci a podle času a nálady buď návštěva města Cádiz nebo NP Los Alcornocales. Spánek v hostelu.

6. den: Přesun do NP Doñana kde si dáme půldenní pěší výlet. Následně přejezd do Sevilla a prohlídka města. Spánek v hostelu.

7. den: Celodenní prohlídka města Sevilla (je zde spousta historických památek např: Amfiteatro de Italica apod.). Navečer přesun zpět do Malagy. Spaní v hostelu.

8. den: 7:35 odlet z Málagy do ČR

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.