Silvestr v Andalusii - PLNO

Termín28. 12. - 04. 01. 2019
Odjezdpodle letenek
DestinaceŠpanělsko
Účastníků9
Cena10 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Silvestr v Andalusii STOP Klíčová slova: Teplo, víno, pařba ve vinném sklepu, kempování, pohoda, Malaga, Sevilla, Ronda, Corrida, Los Alcornocales, Gibraltar, Švirda STOP Tuhle jízdu si nechceš nechat ujít STOP Pouze 8 míst STOP

Ne tentokrát nepojedeme stopem :-), nějak takhle bychom zprávu o tomto silvestru pustili do světa telegramem. Všechno podstatné ve 30-ti slovech. To nejpodstatnější ovšem je, že tuhle spanilou jízdu Andalusií povede náš skvělý průvodce Švirda, který se umí o zábavu postarat! Kdo zažil loňsky silvestr na Azorech mohl by vyprávět... Pokud tě láká strávit silvestr na jihu Španělska v "teplých krajích" bez zbytečného opouštění komfortní zóny a užít si poslední dny roku 2018 v pohodě, rádi ti rezervujeme jedno z 8-mi prémiových míst. Navštívíme krásná města Malaga, Ronda, Jerez de la Frontera, Sevilla, dále Gibraltar a NP Los Alcornocales a další zajímavá místa. Myslím, že za tento rok, jsme z komfortu vystoupili tolikrát, že dát si pro jednou trochu voraz a nechat odpočinout kosti a svaly nikomu neuškodí. Švirda si to jistě zaslouží (má za letošní rok na kontě 16 výprav) a ty jsi určitě taky tvrdě makal, tak si to dopřej! 

Malá ochutnávka

Komu je tento silvestr určen? 

Tato akce je pro ty, kteří chtějí na silvestr někam do tepla a chtějí si hlavně užít pohodu bez větší fyzické námahy. Prohlídneme si 4 historická španělská města, zavítáme do Gibraltaru a na dva dny taky do přírody do NP Los Alcornocales. Spát budeme všechny noci v hostelech. Zhodnoť sám, jestli tě tato vyhlídka láká.

Náročnost 2 z 5

Láká tě to, ale obáváš se, zda na to fyzicky máš? Přestože chuť objevovat a dobrodružný duch jsou těmi nejdůležitějšími požadavky na účastníky, výprava klade i fyzické nároky. Nejsou však nijak přemrštěné a pokud ujdeš s krosnou 15 kilometrů, tak to s trochou dobré vůle zvládneš. 

Turista (Lehké treky): Tyto akce jsou pro lidi, kteří mají rádi pohyb, ale přeci jen se ještě nechtějí tahat s těžkým batohem a chtějí si spíše užít krajinu a okolí. Pro absolvování těchto výprav bys měl být schopen vyjít na lehko na kopec, srovnatelný s Lysou horou. Jedná se o jednodenní túry a procházky po okolí. (Sahara, Bosna, Výsadek)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Ondřej Švirák

Ondra je jeden z našich nejvytíženějších průvodců. Skvělý sportovec a dobrodruh tělem i duší a také licencovaný horský průvodce MŠMT. Během posledního roku vytvořil světový rekord, když během 52 týdnů zrealizoval 26 ultramaratonů ve 26 různých státech na 6 kontinentech a kromě toho drží i několik dalších českých rekordů (rychlostní přeběh GR20 na Korsice, nejmladší Čech Tour du Mont Blanc apod.). Nemusíš se však bát, že by tě uhnal :-) Na výpravách si nic nepotřebuje dokazovat a už několikrát napomohla jeho skvělá fyzička k úspěšnému dokončení výletu. Také si píše blog, který je super a jehož odkaz máš pod tímhle textem :-)

Facebook Web o.svirak@gmail.com +420 721 169 595 Reference

Bezpečnost

Na této výpravě nehrozí žádné větší bezpečnostní rizika.

Cíl naší cesty

Cílem naší výpravy je dát dohromady partu lidí, se kterými společně objevíme krásy Andalusie a oslavíme příchod nového roku s dobrým španělským vínem. Pročistíme si hlavu od všech starostí, odložíme mobilní telefony a vydáme se vstříc intenzivním zážitkům. Druhým a neméně důležitým cílem je stát se partou, která bude táhnout za jeden provaz a vytvoří přátelské prostředí, kde se všichni budou cítit dobře.

Doprava

Do Španělska se přepravíme letecky z Prahy do Malagy. Na místě si pronajmeme auta, takže budeme v dopravě vlastními pány.

Ubytování

Spát budeme všech 7 nocí v hostelech ve městech nebo jejich okolí, takže s sebou nebudeme muset tahat stany.

Stravování

Jídlo není v režii průvodce a je na každém účastníkovi, jak si jej zajistí. Určitě si nenecháme ujít místní výborné jídlo, takže se často budeme stravovat v restauracích. V přírodě v NP Los Alcornocales budeme jíst z vlastních zásob.

Vybavení

Detailní seznam výbavy bude zaslán po podání přihlášky v informačním emailu. Nebudeš však potřebovat nic neobvyklého. 

Půjčovna

Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Seznam výbavy, pravidla půjčovny a ceník nalezneš ZDE.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE.Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH

Shrnutí

 10 990Kč  Cena
28.12. - 4.1. 2019 Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem dvou osobních aut ve Španělsku, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Veškeré ubytování v hostelech a guesthousech (7 nocí)
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • letenku
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: 11:15 odlet z Prahy, 14:35 přílet do Malagy a přejezd na návštěvu hradu Alhambra. Večer poznávačka Málagy a místního nočního života. Spánek v hostelu.

2. den: Dopoledne prohlídka Malagy. Odpoledne přejezd do města Ronda a prohlídka tohoto unikátního města vystavěného na skalách. Cestou do Ronda krátký pěší výlet. Spaní v hostelu v Ronda. 

3. den: Ráno přejezd a prohlídka Gibraltaru. Navštívíme např. Gibraltar Exhibitions of Modern Art – G.E.M.A., Gibraltar Museum a projedeme se lanovkou. V podvečer se přesuneme do NP Los Alcornocales a když zbude čas, uděláme si krátký výlet. Spaní v hostelu.

4. den: Celodenní výlet po NP Los Alcornocales a navečer přesun do Jerez de la Frontera. Oslava Silvestra v jednom z místních vinných sklípků. Spaní v hostelu.

5. den: Prohlídka Jerez de la Frontera, odpočinek po bujaré noci a podle času a nálady buď návštěva města Cádiz nebo NP Los Alcornocales. Spánek v hostelu.

6. den: Přesun do NP Doñana kde si dáme půldenní pěší výlet. Následně přejezd do Sevilla a prohlídka města. Spánek v hostelu.

7. den: Celodenní prohlídka města Sevilla (je zde spousta historických památek např: Amfiteatro de Italica apod.). Navečer přesun zpět do Malagy. Spaní v hostelu.

8. den: 7:35 odlet z Málagy do ČR

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.