Silvestr pohodově ve Lvově a Koločavě - PLNO

Termín27. 12. - 02. 01. 2019
OdjezdBrno, Expediční klubovna, 20:00
DestinaceUkrajina
Účastníků8
Cena7 690,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Snažíš se prokličkovat nesmyslným množstvím výmolů. Je vlastně jedno jestli jedeš vlevo nebo vpravo, o to tady vůbec nejde. Tady se řeší jiné problémy, ne takové prkotiny jako strany a pravidla silničního provozu. Dojedeš nakonec té šílené cesty a spláchneš všechny ty nervy hezky vychlazeným pivkem. No a s cestou zpět si budeš lámat hlavu až potom. Teď se soustřeď, ať neulomíš kolo… Jo Ukrajina umí být k řidičům drsná. Takhle nějak si pamatuju svou první cestu do zakarpatské oblasti. Dnes se stav silnic maličko zlepšil (opravdu jen maličko, nepřeháním) a cesta do kraje Nikoly Šuhaje loupežníka je dnes alespoň vyfrézovaná, takže nemusíš v jednom kuse kličkovat mezi „lavory“ v asfaltu.

Ukrajina má však několik různých tváří. První odstavec docela spolehlivě vystihuje jednu z nich. Pokud se ale člověk ocitne ve velkých městech, například Lvově, objeví krásný kulturní klenot, upravené město jehož centrum spadá do světového kulturního dědictví UNESCO. Mají sice pořád trochu jinou představu o tom, co znamená asfalt, a tak bohužel i v centru města na vás čeká na cestě spoustu hlubokých překážek, ale jinak to opravdu stojí za to!

Na téhle výpravě ti chci ukázat právě ony různé tváře a ochutnat od všeho trochu. Nejprve se vydáme prozkoumat Lvov a hlavně jeho parádní noční atmosféru a pak se přesuneme na Koločavu, kde oslavíme silvestr na chatě „na konci světa“ s druhou skupinou a trochu si užijeme zimních radovánek na ukrajinském venkově.

Na cestu zpět se vydáme 1.1. a dáme si ještě jeden večer a ráno v Budapešti, kde si zajdeme prohřát kosti do lázní. Tak co na to říkáš, já myslím že tohle je Silvestr se vším všudy :-).

Malá ochutnávka

Komu je tento silvestr určen? 

Tato akce je pro ty, kteří chtějí silvestr strávit pěkně v pohodě bez velké fyzické námahy, poznat a užít si taky trochu kultury a nočního života ve městech a objevit tvář ukrajinského venkova. Fyzická náročnost nebude tak velká jako u druhé varianty silvestru na Ukrajině. Zhodnoť sám, jestli tě tato vyhlídka láká.

Náročnost 2 z 5

Láká tě to, ale obáváš se, zda na to fyzicky máš? Přestože chuť objevovat a dobrodružný duch jsou těmi nejdůležitějšími požadavky na účastníky, výprava klade i fyzické nároky. Nejsou však nijak přemrštěné a pokud ujdeš s krosnou 15 kilometrů, tak to s trochou dobré vůle zvládneš. 

Turista (Lehké treky): Tyto akce jsou pro lidi, kteří mají rádi pohyb, ale přeci jen se ještě nechtějí tahat s těžkým batohem a chtějí si spíše užít krajinu a okolí. Pro absolvování těchto výprav bys měl být schopen vyjít na lehko na kopec, srovnatelný s Lysou horou. Jedná se o jednodenní túry a procházky po okolí. (Sahara, Bosna, Výsadek)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Standa Dadák

Standa je takovým zvláštním úkazem. Kromě toho, že se věnuje všemožným sportovním i nesportovním aktivitám, jde o člověka, který se rozhodl spojit své zaměstnání se svou cestovatelskou vášní. Proto se většina věcí v jeho životě kolem cestování točí. Vede restauraci Klub Cestovatelů v Brně, pořádá cestovatelský festival NADIVOKO, část roku tráví v zahraničí na cestách po různých kontinentech a nově se přidal k nám jako schopný průvodce, který dlouhé roky čerpal cestovatelské zkušenosti na vlastní pěst. Má rád 2 motta: "Za zkoušku nic nedáš" a "Nic není dost šílené" - kombinace obou je pak docela jízda... Ale neboj se, Standa toho zvládne ukočírovat spoustu a jestli o sobě tvrdí, že je blázen, tak my dodáváme, že jen v dobrém slova smyslu!  

st.dadak@gmail.com Reference

Bezpečnost

Ukrajina je obrovská země, takže i když byla východní hranice donedávna v ozbrojeném konfliktu, na západě v horách o tom člověk vůbec neví. Ukajina, konkrétně Zakarpatská oblast, je rozhodně cestovatelsky bezpečná a oblíbená země.

Cíl naší cesty

Cílem naší výpravy je dát dohromady partu lidí, se kterými společně objevíme krásy města Lvov dosud ve vánočním hávu a společně s druhou skupinkou oslavíme nezapomenutelným způsobem příchod nového roku na Koločavě. Pročistíme si hlavu od všech starostí, odložíme mobilní telefony a vydáme se vstříc intenzivním zážitkům, které nás zas a znovu lákají do hor. Druhým a neméně důležitým cílem je stát se partou, která bude táhnout za jeden provaz a vytvoří přátelské prostředí, kde se všichni budou cítit dobře.

Doprava

Pojedeme v malé skupince - dodávkou pro 9 lidí. Odjezd je z Brna. Řídit bude většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě vystřídá s dobrými řidiči z vašich řad (pouze na dálnici).

Ubytování

Bydlet budeme v hostelu ve Lvově a zbytek nocí v chatě na koločavě, kde společně s druhou skupinou oslavíme příchod nového roku. 

Stravování

Jídlo není v režii průvodce a je na každém účastníkovi, jak si jej zajistí. Během cesty není problém zastavit v obchodech. Nečekejte ale supermarket. Osvědčilo se nám nakupování domácích potravin od místních nebo návštěvy malých venkovských obchůdků. Ceny jsou zde o poznání příznivější než v Česku. Rozhodně využijeme možnosti najíst se v restauracích a ochutnat tak místní kuchyni.

Vybavení

Detailní seznam výbavy bude zaslán po podání přihlášky v informačním emailu. Pokud ti bude něco ze zimní výbavy chybět, můžeš využít naši půjčovnu. ZDE

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE.Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH

Shrnutí

7 690 Kč  Cena
27.12. - 2.1. 2019 Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Ubytování v apartmánu ve Lvově, v chatě v Zakarpatské oblasti a v apartmánu v Budapešti
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy (např. vstup do lázní v Budapešti cca 300 - 400 Kč, drobné vstupné ve Lvově a v Koločavě)

Co cestou uvidíš

1. den: Odjezd z Brna přes Polsko - Krakovets - Lvov

2. den: Ráno příjezd do Lvova. Zajdeme na snídani, ubytujeme se v apartmánu a půjdeme poznávat toto krásné město. Večer vyrazíme do místních vyhlášených barů a trochu si vyhodíme z kopýtka :-). Noc v apartmánu v centru.

3. den: Po snídani vyrazíme směr Koločava. Po cestě se stavíme na krátkou procházku v Pylypets kde je lyžařské středisko. Necháme se vyvést na hřeben lanovkou, projdeme si kousek hřebene a sejdeme zpět k autu. Pak dorazíme zbytek cesty do Syněvyrského národního parku na silvestrovskou chatu, kde se potkáme s druhou skupinou. Noc na chatě.

4. den: Tento den si dáme lehký výšlap na nějaký s okolních kopců. Nabízí se Strimba, nebo lehčí varianta na Ozernou (nenáročná propcházka od Syněvyrského jezera). Noc na chatě.

5. den: Silvestrovský den věnujeme procházce po Koločavě a poznáváním místních památek a příběhů z barvitého vyprávění místního historika pana Vasila. Navečer se vrátíme na chatu a vypuknou bujaré oslavy příchodu Nového roku.

6. den: Dospíme oslavy a kolem oběda nejpozději vyrazíme na cestu do Budapešti. Mělo by nám to zabrat zhruba 5h + průtahy na hranicích. Večer strávíme v Budapešti kde se ubytujeme v apartmánu.

7. den: Ráno si zajdeme na snídani a pak do lázní, kde se trochu zrelaxujeme. Po obědě vyrazíme zpět do ČR do Brna. příjezd ve večerních hodinách.