Podzim na Kanárech - poslední 2 místa

Termín14 - 24. 10. 2018
Odjezdupřesníme - letiště Vídeň / Praha
DestinaceŠpanělsko
Účastníků8
Cena12 490,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Když se vysloví název Kanárské ostrovy, většina z nás si představí nekonečné davy německy mluvících turistů a přeplněné pláže lidí, kteří jen horko těžko překonají práh svého oblíbeného resortu. Přitom je to taková škoda! Kanárské ostrovy, přesněji ostrov Tenerife nabízí svým návštěvníkům velmi pestré prostředí, které na tak malém kousku půdy jen tak nikde nenajdete.

Kanáry jsou proslulé svou překrásnou přírodou. Věděli jste, že uprostřed Tenerife se nachází bezmála čtyřtisícový vulkán? Jedná se o nejvyšší horu Španělska Pico de Teide (3 718 m n. m.). Od úpatí na dně oceánu měří hora dokonce 7 000 metrů, což by z ní dělalo 3. nejvyšší vulkán na světě. Tuhle třešničku si samozřejmě nemůžeme nechat ujít a zkusíme na něj vylézt :-) Zatímco okolí vulkánu připomíná měsíční krajinu, o pár desítek kilometrů dále se tyčí obrovské soutěsky v pohoří Teno a krásné divoké pobřeží a mlžný prales v pohoří Anaga. A to už stojí za návštěvu.

V rámci výpravy se vydáme na jednodenní treky různých obtížností, při nichž každý den prozkoumáme odlišný typ krajiny od porostů subtropické flóry, přes horský mlžný les až po sopečnou krajinu plnou nejrůznějších skalních formací, divoké soutěsky, neuvěřitelné výhledy a osamělé pláže. Pokud bych měl jedním slovem definovat Tenerife, uvedl bych pestrost. A přesně taková bude i naš výprava! :-)

Malá ochutnávka

Náročnost

Turista (Lehké treky): Tyto akce jsou pro lidi, kteří mají rádi pohyb, ale přeci jen se ještě nechtějí tahat s těžkým batohem a chtějí si spíše užít krajinu a okolí. Pro absolvování těchto výprav bys měl být schopen vyjít na lehko na kopec, srovnatelný s Lysou horou. Jedná se o jednodenní túry a procházky po okolí. (Sahara, Bosna, Výsadek)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Ondřej Švirák

Ondra je jeden z našich nejvytíženějších průvodců. Skvělý sportovec a dobrodruh tělem i duší. Během posledního roku vytvořil světový rekord, když během 52 týdnů zrealizoval 26 ultramaratonů ve 26 různých státech na 6 kontinentech a kromě toho drží i několik dalších českých rekordů (rychlostní přeběh GR20 na Korsice, nejmladší Čech Tour du Mont Blanc apod.). Nemusíš se však bát, že by tě uhnal :-) Na výpravách si nic nepotřebuje dokazovat a už několikrát napomohla jeho skvělá fyzička k úspěšnému dokončení výletu. Ondra je také "kápo" marketingu EC a drtivá většina našich videí je jeho tvorba. Rovněž si píše blog, který je super a jehož odkaz máš pod tímhle textem :-)

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT.

Facebook Web o.svirak@gmail.com +420 721 169 595 Reference

Doprava

Cestovat budeme letecky z Prahy či Vídně a na místě využijeme služeb místní půjčovny automobilů. Na základě počtu účastníků zapůjčíme buď dva osobní automobily nebo devítimístnou dodávku. 

Ubytovaní

Ubytování je zajištěno 1x v chatě pod vrcholem Piko del Teide. Dále 4x v hostelu nebo v kempu a potom budeme spát ve vlastních stanech ve volné přírodě. Spacák a stan tedy s sebou. Pokud bude možnost, ubytujeme se u místních obyvatel a podle počasí se můžeme přemístit i do hostelu.

Cíl

Cílem naší výpravy je vytvořit partu lidí, kteří se společně vydají poznat krásu a pestrost ostrova Tenerife. Dalším cílem je zdolat nejvyšší bod Španělska, Pico de Teide (3718 m n. m.) a být opět o krůček blíže splnění našeho několikaletého projektu Nejvyšší evropské vrcholy.

Také se chceme se stát partou, která bude táhnout za jeden provaz a vytvoří přátelské prostředí, kde se každý bude cítit dobře. Hlavním cílem však stále zůstává - užít si to!

Stravování

Ochutnávání místního jídla je vždy podstatnou součástí každého správného cestovatelského zážitku. Proto nemusíš nic tahat z domu a nakoupíš vše na místě. S radostí se také družíme s místními a třeba si domluvíme i ochutnávku nějaké místní speciality. Jídlo řešíš sám za sebe.

Vybavení

Detailní seznam výbavy bude zaslán po podání přihlášky v informačním emailu. Bude se jednat především o věci na hory. Aktivní členi Expedition clubu mohou využít slevu v prodejnách Rock point.

Půjčovna

Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Seznam výbavy, pravidla půjčovny a ceník nalezneš ZDE.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH

Shrnutí
 12 490 Kč  Cena
14.10. - 24. 10. 2018 Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem dvojice aut, naftu + všechny náklady s tím spojené
 • Poplatky za ubytování
 • Poplatek za spaní pod vrcholem Pico del Teide
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • DPH
 • Pojištění proti úpadku
Cena nezahrnuje
 • Letenku
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: Z Prahy / Vídně se letecky přesuneme na Kanárské ostrovy - Aeropuerto de Tenerife Sur. Po příletu zapůjčíme auto a přejedeme na východ ostrova, kde podle času absolvujeme prohlídku největšího města Tenerife, Santa Cruz de Tenerife.

2. den: Trasa vede skrz zapomenutá osídlení prvních kolonizátorů, kteří sem připluli za účelem pěstování cukrové třtiny. Z vesnice Chamorga sestoupíme podél útesů k majáku Faro Punta de Anaga a podle počasí se můžeme vykoupat v moři na pláži Roque Bermejo. Kolem osady Casas de Tafada se přemístíme zpět k autu. Délka trasy 15 km.

3. den: Koukneme se do NP Anaga a vydáme se na stezku Vueltas de Taganana, která je populární díky svému vavřínovému háji. Díky neuvěřitelným vlhkostním a teplotním výkyvům tu najdeme unikátní podmínky pro rostlinstvo různých vegetačních pásem. A tak se zde můžete procházet skrz porost obrovských kapradin a po pár metrech narazit na suchomilnou vegetaci opadavých listnatých lesů. Odpoledne výlet do města San Cristóbal de La Laguna, které patří za památku světového dědictví UNESCO. Možnost koupání na písečné pláži Playa de Las Teresitas.

4. den: Monte Taborno. Vrchol připomínající tak trochu kultovní švýcarskou horu Matterhorn, není nijak vysoký, pouhých 706 m n.m. Je však těsně u oceánu a proto působí monumentálně. My se k němu vydáme z vesnice Afur a během 12 km dlouhého treku kolem 650 metrů převýšení. V podvečer se přemístíme do vesnice Bajamar, kde je možno se vykoupat v přírodním bazénu vytvořeném na mořském útesu.

5. den: Celodenní trek po trase GR 131: Camino Natural de Anaga - Chasna. Napojíme se na stezku v místě Camino de Candelaria a bezmále 20 km dlouhá trasa nás zavede do borovicových lesů, které se zanedlouho změní ve vyprahlou poušť. Zhruba šestihodinový výlet zakončíme ve vesnici Aguamansa, kde skočíme na zaslouženou večeři. 

6. den: Národní park Teide, kde dvoudenní výstup na Pico de Teide (3 718 m n. m.) zahájíme automobilovým přesunem k místu "Montaña Blanca", které známe již z předešlého dne. Odtud následuje šestihodinnový výstup k chalupě Refugio de Altavista. Všudepřítomná pouštní krajina může být dosti zrádná nejen kvůli nedostatku vody, ale především kvůli spalujícímu slunci. Ve vyšších polohách se nám otevře panenský výhled na oceán obklopující celý ostrov. Odpoledne můžeme vystoupat kvůli lepší aklimatizaci ještě o pár stovek metrů výše, aby si tělo zvyklo na vyšší nadmořskou výšku.

7. den: Abychom stihli překrásný východ slunce z Pico de Teide, musíme chalupu opustit už ve 4:30. Odměnou nám bude pestrobarevné nebe a s trochou štěstí i stín celého vrcholu, který se bude zrcadlit pod námi. Na vrcholu kopce může být chladno, nicméně dvacetiminuté představení je jednoznačně neopakovatelným zážitkem, který stojí za to vidět. Následně sestoupíme kolem vulkánu Pico Viejo (múžeme vylézt i na něj) až k místu Centro de Visitantes de Cañada Blanca. Průvodce mezi tím doběhne pro auto. Po úspěšném výstupu oslava v místní krčmě :-)

8. den: Absolvujeme 16 kilometrů dlouhý trek z místa "Montaña Blanca" měsíční krajinou k vrcholu Guajara (2 718 m n. m.). V rámci výletu se budeme pohybovat nedaleko nejvyššího vrcholu Španělska Pico de Teide (3 718 m n. m.). Trek je atraktivní především kvůli všudepřítomné měsíční krajině a taktéž z goelogického hlediska. V samotném závěru bude možnost navštívit fotogenický skalní masiv Roque Cinchado.

9. den: Přesun do přírodního parku Corona Forestal, kde navštívíme erozí zvrásněný svah z tisíce sešikmených vrstev tufu, horniny z jemného sopečného popela béžové barvy. Výsledkem je podivuhodný úkaz jako vystřižený z jiné planety. Jedná se o okruh dlouhý 16 km, který startuje i končí v městečku Vilaflor.

10. den: Z měsíční krajiny se vrátíme do zeleného prostředí a přemístíme se do pohoří Teno rozkládající se v severozápadní části ostrova. Navštívíme zde soutěsku Barranco de Masca, jenž se hluboce zažezává několik set metrů do sklaních stěn. Z rozkvetlé vesničky Masca se dostanete po jejim dně podél potoka k samotnému pobřeží oceánu. Během sestupu je možmo se kochat neuvěřitelnými scenériemi skalních útvarů, které zde během staletí vytvořila voda a eroze. Večer následuje zhodnocení výpravy v jedné z místních hospůdek :-)

11. den: Podle času absolvujeme prohlídku hlavního města Santa Cruz de Tenerife a po nákupu suvenýrů se přímístíme zpět na letiště. Návrat do ČR před půlnocí.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.