Přes Monako a Andorru až do Barcelony - poslední místo

Termín20. 09. - 02. 10. 2018
Odjezd20. 9. z Brna ve 20:00
DestinaceAndorra,Monako,Španělsko
Účastníků8
Cena13 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Odjakživa jsem toužil navštívit všechny státy Evropy, dokonce i ty, které je člověk schopný přejít během jednoho dne. Na jedné straně tu máme Monacké knížectví, které ze 30 % obývají milionáři a rámuje ho azurové pobřeží, na straně druhé hornatou Andorru, jež je v kruhovité kotlině obklopena hřebeny Pyrenejí. A právě hory jsou ten hlavní tahák, proč do této lokality výpravu pořádáme.

Projdeme spolu křížem krážem nejkrásnější místa Andorrského knížectví, strávíme noc u horských jezer, které tě na první pohled učarují, a s trochou štěstí zdoláme i nejvyšší horu Coma Pedrosa (2 946 m n. m.). Že je to stále málo? Přesuneme se do samotného srdce Pyrenejí, národního parku Ordessa y Monte Perdido, kde navštívíme působivé ledovcové kaňony. A na samotný závěr si projdeme Barcelonu a letecky se vrátíme zpět domů :-)

Malá ochutnávka

Náročnost

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Ondřej Švirák

Ondra je jeden z našich nejvytíženějších průvodců. Skvělý sportovec a dobrodruh tělem i duší. Během posledního roku vytvořil světový rekord, když během 52 týdnů zrealizoval 26 ultramaratonů ve 26 různých státech na 6 kontinentech a kromě toho drží i několik dalších českých rekordů (rychlostní přeběh GR20 na Korsice, nejmladší Čech Tour du Mont Blanc apod.). Nemusíš se však bát, že by tě uhnal :-) Na výpravách si nic nepotřebuje dokazovat a už několikrát napomohla jeho skvělá fyzička k úspěšnému dokončení výletu. Ondra je také "kápo" marketingu EC a drtivá většina našich videí je jeho tvorba. Rovněž si píše blog, který je super a jehož odkaz máš pod tímhle textem :-)

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT.

Facebook Web o.svirak@gmail.com +420 721 169 595 Reference

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky, která vyniká spolehlivostí a lze ji použít i mimo asfaltový povrch silnic :-) Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z vašich řad.

Ubytovaní

Celou výpravu budeme spát ve vlastních stanech ve volné přírodě. Pokud bude možnost, ubytujeme se u místních obyvatel. Spacák a stan tedy s sebou.

Cíl

Cílem naší výpravy je vytvořit partu lidí, kteří se společně vydají poznat krásu hor a pohostinnost zdejších lidí. Dalším cílem je zdolat nejvyšší bod Monaka a Andorry a být opět o krůček blíže splnění našeho několikaletého projektu Nejvyšší evropské vrcholy.

Také se chceme se stát partou, která bude táhnout za jeden provaz a vytvoří přátelské prostředí, kde se každý bude cítit dobře. Hlavním cílem však stále zůstává - užít si to!

Stravování

O španělské a francouzské kuchyni jsi asi slyšel - ale věř mi, že je třeba ji ochutnat :-) Neměl by sis tento zážitek nechat ujít. Cestou se zastavíme na tapas, ochutnáme místní víno, nakoupíme zdejší suroviny a budeme si vařit - takže ešus a vařič s sebou! Jídlo řešíš sám za sebe - z domu zásoby netahej, zastavíme se nakoupit = nic nepotřebuješ, koupíš si místní dobroty a za stejnou cenu jako u nás.

Vybavení

Detailní seznam výbavy bude zaslán po podání přihlášky v informačním emailu. Bude se jednat především o věci na hory. Aktivní členi Expedition clubu mohou využít slevu v prodejnách Rock point.

Půjčovna

Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Seznam výbavy, pravidla půjčovny a ceník nalezneš ZDE.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

 13 990 Kč 

Cena

20. 9. - 2. 10. 2018

Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6

Cena zahrnuje

 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Případné poplatky za kemp
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • DPH
 • Pojištění proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Letenka z Barcelony do ČR
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: Večerní přejezd přes Rakousko a Itálii do Monaka. 

2. den: Kolem poledne příjezd do Monaka (cesta trvá přibližně 13 hodin), prohlídka města a výstup na "nejvyšší horu" :-) Aby nám z toho lidského bohatství nepřecházel zrak, přesuneme se k řece Verdon, kde okoštujeme krásy přírodního luxusu. Po krátkém treku Sentier Blanc Martel spaní ve stanu.

3. den: Dopolední přesun do Marseille (přesun na 3 hodiny) a prohlídka města. Navštívíme široký bulvár La Canebiére, Starý přístav a pevnost sv. Mikuláše. Následně se přemístíme do Andorry (přejezd na 5,5 hodiny) a v případě zájmu absolvujeme krátkou vycházku.

4. - 9. den: Během těchto pěti dnů absolvujeme treky po Andoře, o jejichž pořadí se rozhodneme podle aktuálního počasí. Budeme se snažit vystoupit na nejvyšší horu Coma Pedrosa (2 943 m). Navštívíme údolí Vall d‘Icles s největšími jezery Juclar s bohatou flórou a působivými vodopády. Kromě malebného treku na magickou horu Pic De Casamanya (2 740 m) si prohlédneme i hlavní město Andorra La Vella a projdeme okružní cestou okolo ledovcových jezer v údolí Pessons do impozantní kotliny orámované horami, dosahujícími výšky okolo 2 800 m. 

10. den: Čtyřhodinový přesun z Andorry do Národního parku Ordesa y Monte Perdido, kde nás čeká půldenní výlet s vyhlídkami na okolní horské hřebeny.

11. den: Tento druhý nejstarší park ve Španělsku se pyšní působivými ledovcovými kaňony (Ordesa, Añisclo, Pineta a Escuain), které rozdělují okolní vápencové masivy. To samozřejmě neunikne naší pozornosti a prozkoumáme rozsáhlé lesy, horské bystřiny, vodopády i skalní stěny.

12. den: Po kratším dopoledním výletu se přemístíme do Barcelony (přejezd 3,5 hodiny), kde si prohlédneme nejvýznamnější pamětihodnosti (chrám Sagrada Família, park Güell, casa Batllo apod.) a večer u pivka zhodnotíme výpravu :-)

13. den: Odlet z Barcelony zpět do ČR.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.