Kosovo s Rock Pointem

Termín 27. 06. - 02. 07. 2018
Odjezd27. 6. z Brna ve 20:00
DestinaceKosovo
Číslo akce253
Účastníků8
Cena0,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Zapoj se do soutěže s Rock Pointem a vyhraj účast na výpravě do Kosova s Expedition clubem!

Stále sporné území Kosova pomalu nachází svůj klid, v dnešní době je to již uznaný a samostatný stát pro více než polovinu zemí na světě. O bezpečnost se nemusíš bát, Kosovo sice pomalu, ale přece jen začíná pracovat na tom, aby se v budoucnu zařadilo mezi standardní moderní evropské státy.

Takže pokud vyhraješ, batoh na záda a vzhůru napříč kosovskými horami, kde můžeš stále ještě potkat vlky, medvědy, rysy nebo želvy :-) Vylezeme na nejvyšší horu Djeravici, ze které uvidíš až do albánských Prokletých hor. Navštívíš srbské kláštery Decani a Pecs, které jsou zapsány ve světovém dědictví UNESCO, ochutnáš místní kuchyni a pokecáš s místními o tom, jak vidí svoji budoucnost a budoucnost Kosova - a to je myslím už dost důvodů, proč s námi vyrazit do Kosova!

Více se o celé soutěži dočteš na stránkách Rock Pointu ZDE

Malá ochutnávka z minulého roku :-)

Za fotky děkujeme účastníkům z minulé výpravy, kterými byli Martin Ksandr, Ondra Poul, Serhei, Sjarhej Smatryčenka a Martin Zavadil.

Náročnost 3

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Martin Ksandr

Tahoun, motivátor, paličák, horolezec.

Martin je bezesporu základní kámen Expedition Clubu. To neříkám jen proto, že umí být tak tvrdý, ale protože klub na něm z velké části stojí. Mohl bych Ti dlouze vyprávět o tom, jak rád vytrhává lidi z pohodlí civilizace a stereotypů, přestože sám není žádným kulturním barbarem. Mohl bych Ti vylíčit, jak zdolal nejvyšší horu Afghánistánu, Noshaq (7492 m),  jak vylezl osmitisícovky Manáslu (8156 m) a Gasherbrum II (8035m), jak podnikl prvovýstup na pákistánsky vrchol Sugulu Peak (6102 m) nebo vrcholy v tádžickém Pamíru. Mohl bych povídat o přechodu zamrzlého jezera Khovsgol v Mongolsku, Špicberkách, Kavkazu, Mauritánii, Číně, Bolívii, Ugandě, Ománu, Kazachstánu a pokračovat dále. Namísto toho Ti řeknu jenom tohle: Vydej se s Martinem na výpravu a udělej si obrázek sám...

 • 2021 - Martin vedl první klubový výstup na osmitisícovku - Gasherbrum II 8035m- úspěšný - více ZDE
 • 2019 - Martin vedl první klubový výstup na sedmitisícovku - Muztagh Atta 7546m - úspěšný - více ZDE
 • 2017 - Martin společně s Janem Haráčem alias Kudrnou zkoušeli prvovýstup na pákistánský vrchol Sugulu Peak ZDE
 • 2015 - Martin společně s Polďasem a dalšími borci zdolali 1. 10. 2015 osmou nejvyšší horu světa, Manáslu 8163 m. Za tento výstup dostali ocenění ČHS "Talent roku - výstupy nad 6000m".
 • Licencovaný horský průvodce MŠMT a instruktor skalního lezení. 

         Facebook Web martin@expeditionclub.cz +420 603 788 117 Reference

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Do cíle naší cesty se dopravíme po vlastní ose pomocí devítimístné expediční dodávky, která vyniká spolehlivostí a lze ji použít i mimo asfaltový povrch silnic :-) Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z vašich řad. Cesta povede přes Maďarsko, Srbsko, Černou Horu až do Kosova.

Ubytovaní

Celou výpravu budeme spát ve vlastních stanech ve volné přírodě. Pokud bude možnost, ubytujeme se u místních obyvatel. Spacák a stan tedy s sebou. Detailní seznam výbavy ti pošleme emailem.

Stravování

Pokud jsi ještě neochutnal skvělou balkánskou kuchyni, neměl by sis tento zážitek nechat ujít. Cestou se po společné domluvě můžeme zastavit v místních restauracích. S radostí se také družíme s místními, kteří nám za zlomek ceny ochotně uvaří výborné domácí jídlo. Jídlo řešíš sám za sebe - z domu zásoby netahej - v Kosovu je levně, zastavíme v obchodě a budeme chodit do restaurací a kolib.

Vybavení

Detailní seznam výbavy bude zaslán po podání přihlášky v informačním emailu. Bude se jednat především o věci na hory.  Aktivní členi Expedition clubu mohou využít slevu v prodejnách Rock Point.

Půjčovna

Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Seznam výbavy, pravidla půjčovny a ceník nalezneš ZDE.

Doklady

Na území Kosova se nyní dostaneš i bez pasu. Musíš mít ovšem občanku nového typu (ve tvaru kreditky) s elektronicky čitelnými údaji. Pokud chceš razítko, vezmi si pas :-)

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

Výhra = zadarmo!Cena
27. 6. - 2. 7. 2018Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Výhra zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Případné poplatky za kemp
 • Pojištění auta do Kosova
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • DPH
Výhra nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: Sraz v naší milované Expediční klubovně, kde si můžeš dát čaj, kafe, vodárnu, něco na zub - prostě strávit předem příjemný čas. Noční přejezd z Česka do Kosova.

2. den: Ranní příjezd do města Pëje (Peč). Prohlídka města a klášterního komplexu pečského patriarchátu. Průjezd kaňonem Rugova. Nástup na vícedenní přechod na těžko kosovskou částí pohoří Prokletije. 

3. - 4. den: Přechod pohořím Prokletije s výstupem na nejvyšší horu Kosova Djeravica (2656 m n. m.).

5. den: Návrat do civilizace, kde si dáme něco dobrého na oběd. Přesun zpět do ČR. Když zbude čas, koukneme se do Prištiny nebo po cestě do Bělehradu.

6. den: Návrat v brzkých ranních hodinách do Brna.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.