Stubaiské Alpy přechod nalehko - PLNO

Termín12 - 16. 09. 2018
Odjezd12.9 2018 6:30 z Brna
DestinaceRakousko
Účastníků8
Cena6 190,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Stubaiské Alpy

Stubaiská hřebenová cesta je jednou z nejkrásnějších tras, kterou v Rakousku můžete projít. Táhne se po hřebenech a vrcholcích v okolí Stubaiského ledovce a na její projití je potřeba skoro 8 dní. My si z ní ukrojíme menší kousek, ale zato ty nejhezčí části.

Strávíme pět dní na horských túrách s lehčím batohem, na spaní využijeme pohostinnosti místních chat a vyšlápneme si na pár vrcholků alespoň nad 3000 m. Akce je ideální pro ty, kteří si ještě chtějí užít podzimní krásu Alp a zároveň se nebojí náročnějších treků v horském prostředí, do kterého už možná začne pomalu přicházet zima.

Malá ochutnávka

 

Náročnost je 3 z 5

Přestože chuť objevovat a dobrodružný duch jsou těmi nejdůležitějšími požadavky na účastníky, výprava klade i fyzické nároky. Nejsou však nijak přemrštěné, takže lidé s běžnou fyzičkou a zdravým odhodláním ji zvládnou i přesto, že vysokohorský terén nemusí být žádná procházka růžovým sadem. Čeká nás slušná nálož výškových metrů, skalnatý terén a království výhledů. Zaťaté zuby stejně jako silná vůle budou zapotřebí. V plánu není místo na restday (i když můžeme plán v některých případech upravit), je nadupaný výstupy a výšlapy, které rozhodně stojí za to. Cesta vede po hřebenech a většinu dní nastoupáme a zklesáme okolo 700 m. V plánu jsou ale i kratší dny, kdy si buď lze odpočinout na chatě, nebo vyrazit nalehko na nějaký vrcholek v okolí chaty.

Průvodce

Tom je licencovaný horský průvodce MŠMT.

Tom Cimr

Tom je srdcař - hory jsou jeho hřištěm. Má rád lezení, polární oblasti, skialpy, práci v lanáči a doufám že i u nás :-) S klubem projel Špicberky v létě i v zimě, Kavkaz nebo třeba ledové Grónsko. Mohl by aspirovat na titul nejzodpovědnější borec v Expedition Clubu - vyráží vždycky dobře připraven a dokáže se o tebe skvěle postarat. Jsme moc rádi, že je Tomáš v našem týmu


Facebook cimr.tomas@gmail.com 773 116 299 Reference

Bezpečnost

Horské prostředí skrývá krom svých krás také celou řadu nebezpečí. Mezi ta objektivní patří bezesporu počasí, náročný terén, v letních měsících na exponovaných hřebenech především bouřky a s podzimem taky začínající zima. Máme však dost zkušeností, dokážeme dobře vyhodnotit situaci a informace o aktuálním stavu počasí nepodceňujeme. Podle podmínek taky můžeme celou řadu věcí z itineráře posunout a poupravit plán.

Cíl naší cesty 

Vyčistit si hlavu a vyšlápnout někam výš než je třetí patro domu, kde bydlíme. Hory nabízejí celou řadu zážitků a výzev. Hlavním cílem je samozřejmě vidět vrcholky Alp nejenom z pohlednic a zespodu z údolí, ale pořádně z vrchu a ostrých hřebenů. Druhým a neméně důležitým cílem je stát se partou, která bude táhnout za jeden provaz a vytvoří přátelské prostředí, kde se všichni budou cítit dobře.

Doprava 

Pojedeme, jak už je naším dobrým zvykem, v malé skupince. Pro dopravu použijeme Volkswagen Transporter 4, který vyniká spolehlivostí a dá se použít na všechny sjízdné povrchy tohoto světa. Řídit bude většinou Tom, po domluvě nebo v případě nutnosti některý z účastníků. A dopravu na místě zařídí naše nožky :-)

Ubytovaní

Spát budeme 4x na horských chatách. Vzhledem k tomu, že horské chaty v Rakousku nabízejí 50% slevu pro členy Alpenvereinu, není ubytování v ceně (aby mohli při platbě členové uplatnit svoji slevu). Nedá se odhadnout, kdo ho bude mít a kdo ne. Ubytování stojí bez pojištění Alpenverein cca 20 euro na noc, s AV polovinu. Díky spaní na chatách s sebou stačí nést jenom vložku do spacáku, nebo tenounký spacáček, což nám ulehčí batohy.

Stravování 

Jídlo není v naší režii a je na každém účastníkovi, jak si jej zajistí. Na chatách si můžeme dát večeři i snídani a n naší režii a je na každém účastníkovi, jak si jej zajistí. Na chatách si můžeme dát večeři i snídani a nést si tak na zádech jenom obědy, dá se ale i uvařit před chatou. S lehčím batohem se nám vždy půjde lépe, a proto tuto volbu necháme na vás.

Vybavení 

Detailní seznam výbavy bude zaslán po podání přihlášky v informačním emailu. Nutností bude sportovní vybavení na hory, pevné boty, čelovka, atd.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH

Shrnutí

6 190 Kč Cena
12.-16.9.2018Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje  


  • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
  • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
  • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě, GPS
  • Práci mou a mých kolegů
  • Společné vybavení (expediční lékárnička, dojišťovací lano, vařič atp.)
  • Pojištění proti úpadku
  • DPH
Cena nezahrnuje 
  • Jídlo
  • Individuální pojištění
  • 4x nocleh na horské chatě (s pojištěním Alpenverein cca 4x10 eur)


Co cestou uvidíš

1. den: Potkáme se brzo ráno v klubovně a vyrazíme přes Innsbruck k údolí pod Stubaiským ledovcem. Po příjezdu nás čeká nástup na chatu Starkenburger Hutte (cca 4 hod.), kde přespíme a pokud zbude čas, můžeme ještě vyrazit na blízký vrchol Hoher Burgstall (2611 m).

↑1341 m, 5,2 km

2. den: Z chaty vyrazíme ráno nahoru na hřeben a potom víceméně po vrstevnici až k chatě Franz Senn Hutte.

↑440 m ↓530 m, 7 h

3. den: Třetí den může a nemusí být odpočinkový. Čeká nás trasa na chatu Regensburger Hutte, která zabere jenom asi 4 hodiny. Kdo bude mít ale sílu a chuť, může s námi vyrazit nalehko na vrchol Ostliche Knotenspitze (3101 m).

↑650 m ↓500 m, 4 h

4. den: Z chaty rovnou na nejlepší etapu. Půjdeme vrstevnicí pod Stubaiským ledovcem, na který v mnoha místech i narazíme a některé sněhové splazy budeme muset i přejít. Technicky ale trasa náročná není a mačky ani cepíny nebudou potřeba. Večer dorazíme na chatu Dresdner Hutte.

5. den: Z Dresdner Hutte sejdeme po vrstevnici nejdřív na chatu Sulzenau Hutte a odtud dolů do údolí. K autu se dostaneme autobusem nebo zkusíme něco stopnout a vyrazíme na cestu do Brna. Když to počasí a čas dovolí, okoupeme se ještě v nějakém jezeře nebo horské řece. 

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.