Reference

Zde jsou reference lidí, kteří s námi cestovali.

Miroslav Kulovaný

Švédsko, září 2020, průvodkyně: Barča Podlipná

Neskutečně různorodá výprava, která bavila od začátku až do konce. Za relativně krátkou dobu jsme viděli kus Švédska. Nikdy nepanovaly žádné zmatky a nepromrhal se jediný den. Navíc to, že mi lidi, které jsem znal 6 dní připravili narozeninovou oslavu, bylo velmi milé. Průvodkyně byla skvělá. Nejenže vše skvěle zařídila a vymyslela, ale bylo i možné se na lecčems rozumně domluvit.

Už se těším na další výpravu!

Ověřit referenci

Michal Kolcarek

Švédsko, září 2020, průvodkyně: Barča Podlipná

Měli jsme jet do Norska, které nám 2 týdny před odjezdem zavřelo hranice a Barča rychle vymyslela podobně úžasnou akci ve vedlejší zemi! Kvůli Covidu jsme tedy nakonec vyrazili do Švédska. A toho si cením na průvodkyni asi nejvíc. Podařilo se jí nadchnout všechny účastníky, takže skupina jela v původní podobě. Celá akce byla příjemně pohodová, probírali jsme program a hodně se to řídilo rozhodnutím skupiny. Nejsem si jistý, že se to dá uvést jako relevantní plus průvodkyně, ale to, že s sebou vzala svého přítele, který danou oblast zná jako své boty bylo taky super. Osobně jsem si moc užil i prohlídku Stockholmu, na kterou Barča poskytla zajímavé kulturní info. Vzít psy nemuselo vyhovovat každému, ale za mě super!

Krásně vyvážena akce. První den ve Švédsku ve znamení dlouhé cesty byl proložen parádními zastávkami. Prohlídka Helsinborgu v 6 ráno byla parádní. Pak pěkný trek na tři dny. Plutí na lodích byla taková třešnička na dortu, něco, co tuhle akci udělalo speciální. Druhá půlka akce byla víc kulturní. Vypustili jsme těžký trek, což hodnotím kladně, protože podmínky nebyly ideální. Nahradili jsme to, ale návštěvou krásné Uppsaly a prodlouženou návštěvou Stockholmu, takže za me paráda.

Ověřit referenci

Tom Drahorád

Bělorusko, říjen 2019, průvodce: Barča Podlipná

Já si myslím, že velmi často mizí rozdíl mezi průvodcem a kámošem, a tak by to mělo být... U většiny expedic se po cestě stávají účastníci přáteli, a to je na tom super...Za ty 3 roky, co jezdím s Expe, jsem poznal nejen svět, ale i plno skvělých přátel, takže tím výletem to většinou vše začíná. Průvodkyně Barča je pečlivá, usměvavá, vždy připravená s plánem co dělat - jsem rád, že někdo za mě řeší to okolo, nemusím přemýšlet, kdy vstát, kam je, atd., stačí si to jen užívat a vo tom to je.. Je jedno, kde jsi, záleží s kým, a tady se to povedlo na 100 %. Chválím skvělou partu, hamburger v 6 ráno kousek od ubytka, výlet na kole, dědka Mráze, skvělou vodku a gin, gulášovou večerní party, spaní na koberci, prodloužení cesty, nádherné holky v Bělorusku, Nanuka, který je o dost větší a celé to přežil... Jen mě naštvalo, že ty holky na té party v Minsku neuměli anglicky! -) Takže jsem místo toho musel tancovat celou noc a nějaké dlouhé diskuze neproběhly, člověk je pak druhý den hrozně unaven, jak kdybych celý den šlapal s batohem...

Ověřit referenci