Reference

Zde jsou reference lidí, kteří s námi cestovali.

Věra Hasová

Japonsko, květen 2019, průvodce: Vojta Lokša

V Japonsku s Vojtou bylo skvěle. Vojta musel čelit mnoha otázkám z naší strany, ale zvládl to výborně. Program byl skvělý a určitě s Vojtou ráda pojedu znovu. Myslím, že nám připravil ochutnávku z každého něco, a tak jsme zažili hory, údolí, památky, moderní města s mrakodrapy a vyhlídky, trochu kulinářského jídla. Prostě Vojtovi dávám za 1*** :-)


Ověřit referenci

Janka

Japonsko, květen 2019, průvodce: Vojta Lokša

Vojta je úžasný profesionál. Je vidieť, že Japonsko miluje a pozná a chce sa o svoje znalosti podeliť s ostatnými :-) Skvele reagoval na dynamiku skupiny, vnímal naše potreby a keď bolo treba, pozmenil plány, prispôsobil sa. 6 hviezdičiek z 5 :-)

Chválím kombináciu miest, prírody, známych pamiatok i menej známych miest. Karaoke bolo skvelé :-) Jedlo úžasné :-)

S Expeditionem som už na pár výletoch bola a každý bol úžasný a iný. Japonsko je skvelá poznávačka, hlavne vďaka Vojtovi, dúfam, že ešte pridá ďalšie cesty :-)

Ověřit referenci

Jana Maršálková

Tibet, červen 2018, průvodce: Vojta Lokša

Vojta je frajer a má můj neskonalý obdiv :-) Je to studnice vědomostí a v Číně je jako ryba ve vodě, bez něj bychom byli ztraceni. Dokáže si poradit s nečekanými situacemi i s klidem řešit drobné neshody ve skupině. Krom toho je to skvělý člověk se smyslem pro humor a velkým nadhledem. Určitě bych s ním ráda jela někam znovu.

Byla to moje první akce s Expeditionem a doufám, že ne poslední :-) Jsem moc spokojená. Děkuji.

Ověřit referenci

Eliška Kopecká

Tibet, červen 2018, průvodce: Vojta Lokša

Expedice navštívila megalomanská města s populací větší než Česká republika, ale i odlehlé oblasti Tibetu s nádhernou přírodou. Pozorovat kontrast betonových měst plných mrakodrapů s čilým ruchem a zelených plání plných jaků, v dálce tyčící se vrcholky mohutných zasněžených hor, malých stavení, chrámů, modrého nebe a klidu, bylo opravdu něco nepopsatelného. Pochopit složitou filozofii buddhismu bychom během naší výpravy opravdu nestihli, avšak měli jsme nespočet příležitostí nahlédnout do života buddhistických mnichů, obdivovat nádherné výzdoby chrámů a během naší zastávky u jednoho z nejrozlehlejších klášterů (Yarchen Gar) jsme se připojili k jednomu z nejmystičtějších rituálů, nebeskému pohřbu. Tolik emocí, myšlenek a otázek, které se v mé hlavě objevily během nekončících modliteb mnichů a toho, co se mrtvá těla připravila, nařezala a přenechala supům, kteří ze svých strnulých pozic na zeleném kopci seskákali po svých končetinách z kopce dolů k položeným tělům a další přilétali po obloze se svým obřím rozpětím křídel, se nedá slovy popsat. A co nejroztomilejšího jsme během našeho putování potkali? Pandy a jaky!

Vojta je zkušený průvodce, který zvládá vše, co je potřeba. Bez jeho znalosti čínštiny bychom jen stěží mohli poznávat odlehlá městečka a místa v Tibetu. Díky jeho dlouhodobému pobytu v Číně, kde poznal nespočet tradičních pokrmů a nápojů, jsme mohli ochutnat ty nejlepší speciality ať už sečuánské, tibetské či pekingské kuchyně.

Ověřit referenci