Reference

Zde jsou reference lidí, kteří s námi cestovali.

Martina

Výprava do neznáma - letecky, květen 2021, průvodce: Honza Žert

Všechno bylo skvělé. :) Sešla se super parta, prakticky jen v doprovodu místních jsme si projeli destinaci, kterou bych jindy asi ani nezvažovala navštívit, program nikdy nebyl problém přizpůsobit tak, aby byl zábavný pro celou skupinu, všechny zádrhely řešeny s úsměvem, z minimálních plánů a očekávání kopec skvělých zážitků

Průvodci dávám 10 z 10. Milý, sympatický, zábavný, obětavý, nabitý nevídanými historickými a kulturními znalostmi a se zásobou kvalitních historek k vyprávění na požádání, s drobnými komplikacemi nekonečně trpělivý a především, především skromný! )

Ověřit referenci

Daniel Benada

Výsadek, říjen 2020, průvodce: Honza Žert

Průvodce Honza je prostě profík který byl snad už všude. Jeho historky a pohotové odpovědi udržovaly všechny zúčastněné v super uvolněné náladě. Klidně bych si to dal znovu. A dvakrát.

Co se týče výsadku, upřímně a velice příjemně mě překvapilo jak jsou lidi v $^&*£*+! srdeční a jakou mají snahu pomoci evidentně ztraceným a zmateným cizincům, kteří se jim z ničeho nic zjevili ve vesnici. O to víc, když nemluví stejnou řečí a nerozumíte si ani papuč. Před výsadkem bych nevěřil, že by si někdo cizího člověka (mě) pozval jen tak do domu, pak mi nabídl domácí mošt, pak deku, pak večeři, pak víno, a po setmění nocleh. Jo, a ráno snídani a odvoz.


Ověřit referenci

Alena Horská

Výsadek, říjen 2020, průvodce: Honza Žert

Honza je živá reklama na kvalitního průvodce. Byl v dobré náladě za všech okolností. Zvládnul vyhovět všem ve skupině navzdory tomu, že jsme byli poměrně nesourodá parta. Zdroj jeho energie musí být bezedný, protože držet tempo s posádkou a ještě to celé odřídit je prostě výkon. A jako bonus navíc nás zásobil historkami ze svých cest, které se poslouchaly úplně samy. Honzu doporučuje deset z deseti stomatologů. :D 

Ověřit referenci

Tomáš Beran

Albánie, červenec 2020, průvodce: Honza Žert

Zvěsti nelžou. Už dlouho jsem přemýšlel o tom někam s vámi vyrazit. Jsem zarytý odpůrce tradičních cestovek a různých, uměle složených spolků. Tak jsem trochu váhal i přes několik referencí a známých lidí z vašich kruhů. Akce byla fajn, ačkoliv jsem moc nečetl itinerář a z Albánie jsme poznali jen malý kousek, takže to bylo takové malé překvapení kdy jsem vypekl, tak říkajíc sám sebe... Možná bych zvážil změnu názvu akce jako takové. Překvapilo mě jak kompaktní parta se dokázala sejít, to se často nestává. Průvodce Honza je člověk na svém místě, dobře nechystaný na každou eventualitu s dobře nastudovaným itinerářem. Průvodce který vnímá pocity a nálady účastníků a umí je správně vyhodnotit a pracovat s nimi, i když se vše neodvíjí 100% dle plánu.


Ověřit referenci

Michaela Johnová

Albánie, červenec 2020, průvodce: Honza Žert

Byla to má první akce s Expedition Clubem, tak jsem moc nevěděla co od toho čekat, ale jsem nadšená. I pár dní po příjezdu jsem plná dojmů a nemám v podstatě co vytknout. Sešla se fajn skupinka lidí, užili jsme si plno srandy, sem tam i nějaký adrenalin, otestovali jsme co v nás je, viděli jsme krásný kus země a ještě krásnější kus hor, ochutnali místní jídlo. Průvodce Honza je snad jeden z nejpříjemnějších lidí, jaké jsem kdy potkala. Optimismu a dobré nálady má na rozdávání, stejně tak i historek.

Ověřit referenci

Zuzana Hlásecká

Amazonie, srpen 2019, průvodce: Honza Žert

Celej vejlet, už na Vašich webovkách post Cesta je cíl mě zaujal, otevřenej koncept cesty, kdy vlastně člověk předem neví, kde a kdy bude, ono to nějak dopadne, uvidí se, kdy a kde se nalodíme, vylodíme a podle toho se bude cesta odvíjet. Vlastně jsem byla natěšená na Amazonii a zároveň jsem nevěděla na co se přesně těšit, nejvíc na místní lidi a přírodu, nic z toho mě nezklamalo. Nakonec jsem ráda, že jsem před cestou víc neplánovala v myšlenkách, protože Amazonie mě uchvátila takovou jakou je, svoji autentičností a záhadností, kdy člověku nedá spát. Oceňuji především splynutí s davem, být součástí místní kultury a výběrovky typu - hospoda typu restaurace nebo otevřená garáž? Vždycky si vybereme tu garáž a nejvíc se mi líbilo ubytko v Hipilandii, jsem moc ráda, že jsme se jako skupina neshodli na hostelu, tohle bylo tuze fajn. Ve zkratce to byl vejlet bláznivej a krásnej, horkej, ale i vlhkej, plnej svobody, empatie, pokory a uvědomění, taky spousty rozčarování. Neočekávala sem nic, jen poznání a o to víc, vyšlo to vstříc.

Hodnotový Otevřený Nekonfliktní Zábavný Autentický průvodce Honza je v jižní Americe jako doma, ale myslím, že by byl jako doma kdekoliv na světě ) Před cestou, i během vejletu nebyl s ničím problém, Honza zodpověděl všechny naše zvídavé dotazy, poradil, pomohl, rozveselil a byl nám parťákem. Jeho nadšení pro danou chvíli nadchne všechny kolem, udržoval psychickou pohodu skupiny, ač si myslím, že byly chvíle, kdy nás musel mít plné kecky. Jo a také, v neposlední řadě - je to kouzelník, naučil nás chlastat! Neboť furt říkal To je to kouzlo, co my dokážeme a my mu věřili, vždyť je to průvodce, tak přeci ví!

Líbí se mi koncept celého Expe týmu - jet sama nebo s cestovkou? S Expe jsem někde uprostřed, sama bych se do Amazonie nikdy nevypravila a Expe neberu jako cestovku. Je to krásná hranice mezi možnostmi, které se člověku na expedici s Vámi nabízí. Mám pocit, že jsem tak napůl sama a zároveň cítím jistotu. Možnosti jsou otevřené, mění se podle místních podmínek na cestě a podle rozhodnutí skupiny. Honzis, MOC DĚKUJU za tenhle jižanský výlet, bylo to los perfektos. A EXPE Vám velké ď, že děláte to, co děláte a rozdáváte lidem radost a zážitky.

Ověřit referenci

Pavel Chlumský

Roadtrip do Barcelony, říjen 2019, průvodce: Honza Žert

Líbilo se mi, jak jednoduše to bylo vymyšlený, žádné náročné domlouvání atd. Rovněž jak byl naplánovaný poměrně zajímavý výběr zastávek po cestě, asi toho za tu dobu nešlo víc stihnout. Honza je člověk, kterého nic nerozhodí a dokáže si se vším poradit. Jo a stejné to platí o informacích o nějakém místě. neexistuje otázka, na kterou by nevěděl správnou odpověď. :)

První akce s expedition clubem, trochu nezvyk jet s cestovkou , ale rozhodně dobrá zkušenost. Uvidíme, jak se povedou další výlety.

Ověřit referenci

Zuzana Kubalová

Nejvyšší balkánské vrcholy, červenec 2019, průvodce: Honza Žert

Akce měla výborně rozvržený plán. Průvodce (Honzík) je pohodář, bavič a hlavně na svém místě . Profesionální přístup, vzniklé mini zádrhely zvládl rychle, s úsměvem a klidnou hlavou vyřešit. Klobouk dolů za řízení auta během celé akce a ještě do toho vše organizovat. Velké plus za informovanost ohledně míst, které jsme navštívili (a nebylo jich málo za těch 12 dní), ať už historická tak i aktuální fakta. Byla jsem s vámi na 2 akcích a prozatím jsem nadšená, takže jen tak dál. :)

Ověřit referenci

Tereza Kutínová

Mongolskem na koni, srpen 2018, průvodce: Honza Žert

Panenská příroda, přátelští místní, super parta. Pro mě dokonalý zážitek. Mongolsko je nádherná země a nejlépe ji dle mého názoru člověk pozná z koňského hřbetu. Expedition byl nejlepší volba. Jen mě mrzí, že jsme tam nemohli zůstat déle :-) A že jsem neuměla mongolsky, abych si popovídala s místními.

Průvodce Honza byl dokonalý. Ač v Mongolsku poprvé jako my, dokázal empatickou češtinou zařídit téměř vše (včetně luxusního počasí) a ještě k tomu s humorem. Bylo to tak nakažlivé, že jsme se smáli skoro pořád, až na pár chvil, kdy šly Žerty stranou. A i v takových chvílích jsme věděli, že jsme v dobrých rukou. Jedině byl asi trochu zklamaný, že se mu nepodařilo prodat nás za ty velbloudy :-) Jste fakt super parta. Moc vám fandím.

Ověřit referenci

Denis Birjukov

Mongolskem na koni, srpen 2018, průvodce: Honza Žert

Paráda, více takových akcí, programů a průvodců. Moc krásný výlet. Chválím průvodce, vymyšlenou trasu (vše hezky navazovalo a bylo velmi variabilní) jak s autem, tak na koních. Dobrá volba termínu - moc pěkná příroda a snesitelné teploty. (Měli jsme teda i velké štěstí na počasí.) Dobrá organizace celkově a bylo mi vyhověno i s mým příletem na místo o 24 hodin později.

S Honzou všechno fungovalo a co nefungovalo - zařídil. A hlavně udržoval neustále skvělou atmosféru a nepřetržitou srandu. Což muselo dát hodně práce a nervů, které na sobě většinou nedal znát. Takže jednička.


Ověřit referenci

Katka Swólová

Mongolskem na koni, srpen 2018, průvodce: Honza Žert

Nevím kde začít. Celá expedice byla jedním slovem úžasná. Ukázala Mongolsko opravdu takové, jaké je - od špinavého a chaotického Ulanbátaru, přes horskou tundru až po nekonečné stepi, kde země splývá s obzorem. Po trase jsme měli možnost vidět to nej z přírodních útvarů i historických a kulturních památek. A putování na koních? Snad nikde jinde nezažijete větší pocit svobody, než když cváláte po širých pláních, brodíte se ledovou řekou a usínáte za tlumeného ržání koní.

A průvodce? Nemám co vytknout. Honza si poradí snad všude i bez znalosti jazyka nebo několikaleté znalosti destinace. Jeho způsob navigování řidiče, kdy Honza používal výhradně češtinu, řidič mongolštinu a oba si rozuměli, je jedním z nezapomenutelných zážitků celé expedice.

Ověřit referenci

Ladislav Macho

Bolívie a Peru, září 2017, průvodce: Honza Žert

Tak Honza bol uplny TOP sprievodca. Cokolvek sme sa spytali, tak hned vedel odpovedat. Vtipny, mily, usmievavy a hlavne je vidiet, ze Juznu Ameriku pozna ako keby sa tam narodil. Neustale nam aj daval informacie ako sa spravat, spominal nam aj ake triky pouzivaju zlodeji a dokonca sme tie jeho informacie pouzili, ked sme stretli zlodejov v autobuse, do bodky robili to, co nam Honzo povedal. Udrzoval neustalu dobru naladu v kolektive roznymi vtipnymi historkami a neustale sme sa smali. Proste ja ho hodnotim uplne nadpiemerne. 10/10 a keby som mohol, dam viac :-)

Pochvalil by som to, ze Honzo sa snazil, aby sme splynuli s davom a neposobili ako turisti. Ziadne turisticke restauracie, vzdy sa snazil najst nieco, kam chodia domaci, preto sme ochutnali ak vela skvelych jedal za bezkonkurencnu cenu.

TOP zazitok na cely zivot, keby som mohol, zostanem v Bolivii/Peru aj dlhsie. Za cely cas som sa nenudil ani sekundu. Vynikajuci program, striedanie adrenalinovych veci s kulturnym programom bolo dokonale.

Ověřit referenci