Reference

Zde jsou reference lidí, kteří s námi cestovali.

Darina

Švédsko na běžkách, leden 2021, průvodce: Matěj Štrunc

Chtěla bych pochválit pestrost v možnostech běžkování - luxusně upravené stopy i křupavá divočina. Pestrost v místech pro spaní. Velikost skupiny. Kombinace tam letadlem, nazpět autem. Krásný začátek nového roku.

Matěj mi sedl maximálně. Jsem zvyklá cestovat sama nebo s kamarády a do pořádané akce jsem se nechala přemluvit kamarádkou, a tak jsem se vlastně osoby průvodce bála ) skupinové dynamiky ) Jsem vděčná, že jsem díky Matějovi mohla překonat stereotypy, který jsem o hecujích borcích průvodcích měla, aniž bych si to uvědomovala. Bylo mi příjemný, že Matěj vlastně naší oblast neznal, a tak mohl být uchvacován spolu s námi. Měla jsem v něj velkou důvěru, v jeho cit pro skupinu a užila jsem si prostor, který dával pro společné plánování a rozhodování. Bylo mi s ním dobře, ať už na mrazu nebo u kávových či auto- dýchánků.

Díky za vaší práci, tuplem v době covidu!!

Ověřit referenci

Lucie Savková

Švédsko na běžkách, leden 2021, průvodce: Matěj Štrunc

Průvodce byl perfektní! Milý, společenský, pohotový. Nebojí se improvizovat a změnit program dle aktuálních potřeb a chutí skupinky. V každé situaci srší humorem, povzbuzuje skupinku a dokáže vyhecovat i toho nejlenivějšího člena výpravy. Přitom zodpovědný a připravený na každou situaci, při problémech v záloze jedno, dvě řešení. A vše s úsměvem a humorem jemu vlastním.

Ověřit referenci

Pavla Lengalova

Švédsko na běžkách, leden 2021, průvodce: Matěj Štrunc

Pochválila bych způsob organizace, všechny informace byly dostupné včas, žádné zmatky, cesta tam s zpět proběhla úplně hladce. Ubytování v Särna bylo přesně šité na tento typ akce. Neměnila bych vůbec nic, vše do sebe zapadalo a tak jaksi patřilo k sobě.

Průvodce byl bez chyby! Nestresuje, nabízí možnosti a nechá skupinu společně rozhodnout. Poradí, když vidí, že to někdo potřebuje. A má v zásobě spousty triků, jak výpravu udělat zajímavou.

Díky! Těším se na další cesty!

Ověřit referenci

Miroslav Kulovaný

Švédsko, září 2020, průvodkyně: Barča Podlipná

Neskutečně různorodá výprava, která bavila od začátku až do konce. Za relativně krátkou dobu jsme viděli kus Švédska. Nikdy nepanovaly žádné zmatky a nepromrhal se jediný den. Navíc to, že mi lidi, které jsem znal 6 dní připravili narozeninovou oslavu, bylo velmi milé. Průvodkyně byla skvělá. Nejenže vše skvěle zařídila a vymyslela, ale bylo i možné se na lecčems rozumně domluvit.

Už se těším na další výpravu!

Ověřit referenci

Michal Kolcarek

Švédsko, září 2020, průvodkyně: Barča Podlipná

Měli jsme jet do Norska, které nám 2 týdny před odjezdem zavřelo hranice a Barča rychle vymyslela podobně úžasnou akci ve vedlejší zemi! Kvůli Covidu jsme tedy nakonec vyrazili do Švédska. A toho si cením na průvodkyni asi nejvíc. Podařilo se jí nadchnout všechny účastníky, takže skupina jela v původní podobě. Celá akce byla příjemně pohodová, probírali jsme program a hodně se to řídilo rozhodnutím skupiny. Nejsem si jistý, že se to dá uvést jako relevantní plus průvodkyně, ale to, že s sebou vzala svého přítele, který danou oblast zná jako své boty bylo taky super. Osobně jsem si moc užil i prohlídku Stockholmu, na kterou Barča poskytla zajímavé kulturní info. Vzít psy nemuselo vyhovovat každému, ale za mě super!

Krásně vyvážena akce. První den ve Švédsku ve znamení dlouhé cesty byl proložen parádními zastávkami. Prohlídka Helsinborgu v 6 ráno byla parádní. Pak pěkný trek na tři dny. Plutí na lodích byla taková třešnička na dortu, něco, co tuhle akci udělalo speciální. Druhá půlka akce byla víc kulturní. Vypustili jsme těžký trek, což hodnotím kladně, protože podmínky nebyly ideální. Nahradili jsme to, ale návštěvou krásné Uppsaly a prodlouženou návštěvou Stockholmu, takže za me paráda.

Ověřit referenci

Kristyna Matoulkova

Norsko - Femundsmarka a Dovrefjell, srpen 2020, průvodce Standa Dadák

Standa byl super průvodce. Byla s ním fakt sranda, ale zároveň jsem se s ním cítila bezpečně. Líbilo se mi, jak se s lehkosti vypořádával se všemi nástrahami a přitom se dokázal pořád usmívat. Plus se s ním dobře kecalo. Po pár dnech jsem měla pocit, jako bych ho už znala roky, jako fakt. Dala bych mu určitě pět z pěti, a kdyby to šlo, tak klidně i šest z pěti za to, ze vzal s sebou svoji prima manželku.

Pochválila bych plán výpravy (fakt jsem se nenudila), super parta, troška toho adrenalinu sem tam, večeře u ohně a zodpovědný pitný režim. Norsko bylo rozhodně zatím jedna z nejlepších dovolených, na kterých jsem zatím byla a za to díky!

Ověřit referenci