Proč?

V Expedition Clubu objevujeme hranice svých možností. Saháme si na dno, překonáváme vlastní limity a poznáváme sami sebe. Teprve tváří v tvář nepředvídatelným situacím si uvědomujeme, co je opravdu důležité. Mění se naše hodnoty a v životě se posouváme o krok dál. Rádi bychom, abyste se také přestali bát, získali sebedůvěru a víru ve vlastní schopnosti. Chceme vám totiž ukázat, že trocha nepohodlí a strádání může být tou správnou cestou k nalezení štěstí a pohody. Protože skutečný život začíná tam, kde končí vaše komfortní zóna!

I přesto, že některé akce jsou "pouze" cestovatelské výpravy, tak i ty vás budou malými kroky posunovat vpřed. A pokud vytrváte, časem se přehoupnete přes svoje limity a budete moci zkoušet náročnější a větší věci. A nebojte, budeme přitvrzovat, abychom dostáli našeho názvu Expedition Club. Třeba i vy se stanete účastníkem naší první výpravy do Afghánistánu v roce 2017. 

Cestujeme zásadně v malých skupinkách do devíti lidí. Zakládáme si na komorní atmosféře a přátelských vztazích, proto i vy můžete ovlivňovat, co na cestách zažijeme. Od prvního dubna 2015 fungujeme jako zapsaný spolek, jehož členem se stanete bezplatně na požádání nebo při účasti na své první výpravě. V roce 2017 jsme rovněž založili Cestovní kancelář, jelikož jsme museli dodržet platnou legislativu.

Vydejte se s námi do míst, která nejsou pro každého.

Jaké je cestování s námi?

V souladu s naším heslem "Nejsme cestovka, jsme Expedition Club", od nás ani nečekejte, že výprava bude vypadat jako s klasickou cestovkou. Při výpravě s námi se jedná o klasické cestování. Průvodce se na výpravě bude chovat tak, jako by se choval, kdyby jel sám a ne jinak. Rozdíl je v tom, že vás a ostatní přibere do party!  

Nečekejte od nás přesný itinerář bod po bodu, program je pouze orientační. I když má průvodce program pevně v rukou a má stanovená místa, která chceme navštívit, tak vězte, že pokud se na cestě naskytne nějaký impuls, který by bylo škoda nevyužít, může se program i lehce změnit. To je totiž to pravé koření, které dává cestování svěží nádech, svobodu volby a nezávislost! Proč bychom měli jít spát do hostelu nebo pod širák, když nám místní nabízí střechu nad hlavou a teplý čaj na zahřátí? Proč bychom měli opouštět místo, kde se cítíme skvěle? Rovněž od nás nečekejte historické výklady, i když netvrdím, že znalosti nemáme. Jsou prostě ale věci, které si člověk může přečíst z průvodce.  A to je i důvod proč naši průvodci sami nemuseli být ve státu kam jedeme. Pro cestování to prostě není třeba!

Příklad mluví za vše.: 

Rád vzpomínám, když jsme byli v Arménii a seděli jsme s ostatními v Jerevanu nad škopkem piva. Viděl jsem, že se ostatním zítra na ten Aragats (nejvyšší hora Arménie) nechce. Venku bylo hnusně a mlha a navíc přišla studená fronta, bylo -10°C. I pravil jsem: "Vidím vám na očích, že se vám tam nechce. Co kdybychom si půjčili jeepy a jeli do Náhorního Karabachu?" Všichni byli sborově pro a během pěti minut jsme vyměnili třídenní výstup na Aragats za životní zážitek při jízdě v jeepech v polo válečné zóně.

Co vám to přinese?

Když jedete s námi, učíte se prakticky i sami cestovat. Někdy věci řešíme až na místě. Víme, že budeme spát v tom a v tom městě, ale nemáme zabookovaný hotel dopředu. Přijedeme na nádraží a až tam sháníme dopravu. Jelikož jste součástí skupiny, jste přímo u toho, když se zařizují věci. Občas po vás budeme chtít pomoc při zařizování věcí na místě a občas se o sebe budete muset postarat na chvíli sami. Proto budete do příště schopni si tyto a další věci zařídit sami. U nás se prostě jedná o cestování samo o sobě, nemáme nalajnovaný itinerář hodinu po hodině. Snažíme se co nejvíce splynout s okolím, využívat lokální prostředky, dodržovat kulturní zvyky a přátelit se s místními lidmi. Protože to je to, co dělá každou zemi unikátní. Kromě flóry, fauny a krajiny to jsou hlavně kulturní zvyky, lidé a jejich běžný, každodenní život, do kterého chceme nahlédnout.

Pro koho jsou výpravy určeny?

Na výpravu se může přihlásit kdokoliv, ale je dělána na míru duševně mladým a energickým lidem. Skutečný fyzický věk není důležitý, důležité je to, na co se sami cítíte. Vítáme lidi usměvavé, veselé, otevřené novým zážitkům, kteří ještě nezlenivěli ležením u televize a se kterými je radost strávit pár příjemných dní. Rozhodně nezáleží na tom, jestli jste tvrdý chlapák nebo něžná slečna (za předpokladu, že uzvednete batoh). Taky nezáleží na tom, jestli do Afriky/Asie/Evropy jezdíte každý rok nebo jednou za sto let. Opravdu podstatné je to, kdo jste, co od života chcete a zdali máte chuť poznávat a objevovat nové věci. Důležitou vlastností je schopnost přizpůsobit se podmínkám cizího kraje, snést trošku nepohody a podat pomocnou ruku ostatním, když to bude potřeba. Další podmínkou je zdravý nadhled nad věcí. Probudit ve vás dobrodružného ducha je to, o co nám jde. 

Snažíme se vytvořit přátelskou atmosféru a pohodovou skupinu lidí. Věříme, že více než 50 % zážitku je o lidech, se kterými jedeme, a proto se snažíme na delší akce vybírat si, kdo se mezi nás přidá. Nebereme každého. Člověk může jet na nejlepší místo na planetě, kde to bude krásami jen překypovat, vínem přetékat, ale ve chvíli, kdy tam budete s blbouny, tak si to moc neužijete. Oproti tomu stačí být třeba i v blízkých Beskydech a pokud tam budete se super lidmi, bude to stát za to.