Akce pro aktivní členy - Rychlebské hory - PLNO

Termín 03 - 05. 12. 2021
OdjezdBrno
DestinaceČeská republika
Číslo akce761
Účastníků8
Cena0,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Zapomenuté hory

Rychlebkám se ne nadarmo říká "Zapomenuté hory". Pohraniční oblast byla nejdřív vysídlena odsunem sudetských Němců a potom dlouhých 40 let nepřístupná. Dodnes tu najdeš staré chalupy nebo základy celých vesnic, které zpustly a nikdo v nich už nežije. Kraj s bohatou historií zkrátka utichl a zůstaly tu osamocené hory, do kterých se vydává jen málokdo. Život se do Rychlebek pomalu vrací, ale jejich hraniční hřeben je stále místem, kde nepotkáš mnoho turistů. Možná nemají svá věhlasná "nej". Nejsou ani chráněné jako národní park nebo CHKO. Ale je to pro naši výpravu opravdu nutné? Kdo hledá oddych od civilizace a klid v duši na pohodové cestě, tady ho najde. Rychlebské hory jsou místem zelených horských luk, které zde vymýtili pastevci dobytka. Z nich je krásný výhled do Polska i na českou stranu.

Testování stanů Hannah

Díky naší dlouholeté spolupráci s Rockpointem jsme dostali nabídku na testování stanů od Hannahu a to se přece neodmítá. Každý, kdo bude mít zájem si může na akci zdarma půjčit jejich stany Hannah Hawk, nebo Eagle a vyzkoušet, jaké jsou stany, které sloužili našim borcům třeba na výstupu na Gasherbrum II.

Malá ochutnávka 

Náročnost

Turista (Lehké treky): Tyto akce jsou pro lidi, kteří mají rádi pohyb, ale přeci jen se ještě nechtějí tahat s těžkým batohem a chtějí si spíše užít krajinu a okolí. Pro absolvování těchto výprav bys měl být schopen vyjít na lehko na kopec, srovnatelný s Lysou horou. Jedná se o jednodenní túry a procházky po okolí. (Sahara, Bosna, Výsadek)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Eva Mariánková

Evču máme v našem týmu zatím krátce, ale sama toho už zvládla zažít spoustu. Nejsou jí cízí dlouhé přechody hor, prašan vířící pod lyžemi, nebo lano, cepíny a exponovaný terén zimního lezení. Našel bys ji s úsměvem usazenou v seakajaku, i u ohně s přáteli. Je prostě stejným tulákem a dobrodruhem, jako jsme my. Kus svého života prožila s nohama otočenýma vzhůru nohama v Austrálii, procestovala s palcem nahoře Evropu a marshrutkou zbytek světa. 

eva.mariankova@email.cz +420 606 036 711 Reference

Doprava

Společně dodávkou z Brna, případně je možný sraz v pátek večer v Ramzové - záleží jenom ta tobě. Společně se složíme na náklady za benzín. 

Ubytování a stravování

V Rychlebských horách je dovolené bivakování, tedy spaní pod přístřešky. A na některých místech si zajistíme spaní ve stanu. Budeš tedy potřebovat stan nebo celtu/tarp, pokud chceš jít na lehko. Vařit si budeme z vlastních zásob na plynových vařičích. Na cestě jsou místa, kde se smí rozdělávat oheň, tam si můžeme večer něco opéct. O možnostech a o výbavě ti víc poví průvodce, stačí se ho zeptat.

Výbava a půjčovna

Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco chybí, můžeš si to půjčit u nás - půjčovnu najdeš ZDE

Shrnutí

3. - 5. 12. 2021Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena 0,-Složíme se pouze na společné náklady za auto, případně další společné výdaje.

Co cestou uvidíš

1. den: v 17h  odjezd z Brn směr Ramzová, kam bychom měli dorazit zhruba do 2,5h. Hodíme batohy na záda a vyrazíme na lehký noční pochod směr nejvyšší vrchol Rychlebských hor – Smrk (1127m). Trvat to bude cca 2h. Zde přespíme.

2. den: Naše trasa bude pokračovat směrem na Hraničky a dále po hřebeni. Cestou zkusíme navštívit otevřené štoly. Večer si uděláme táborák, takže bude možnost si něco opéct. Spaní na Hraničkách, nebo na Černém koutě podle počasí a nálady

3. den: Hned z rána si uděláme malou odbočku na polskou stranu, kde navštívíme zříceninu Karpien Castle a kousek za ní skalní útvary kolem kopce Trojak (765 m.n.m.). Po prozkoumání se vydáme do Javorníku. Kde si dle časových možností můžeme zajít na dobré jídlo a následně vlakem zpět do Ramzové, kde si vyzvedneme auto a vyrazíme zpět do Brna. 

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace