Chorvatsko na seakajaku - Šibenik

Termín 26. 04. - 01. 05. 2022
OdjezdZ Brna v 18:00 hod.
DestinaceChorvatsko
Číslo akce757
Účastníků7
Cena8 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Naším druhým domovem jsou vrcholky hor a jejich údolí, stačí ale potkat toho pravého a zjistíš, že stejné dobrodružné chvíle, jaké my prožíváme během dlouhých treků nebo navázáni na lano, lze prožít i v úplně jiném prostředí. Snad každý Čech má za sebou splutí nějaké řeky, jsme přece národ vodáků. Představíš si ale, jaké to je vyměnit jezy na Vltavě za rozlehlé moře a písečné pláže opuštěných ostrůvků? Tuto svobodu ti dává mořský kajak, na kterém můžeš překonávat veliké vzdálenosti mezi ostrovy a dokonce i vyplout na širé moře. Řekni, nezní to lákavě? Pádlování na moři je tak trochu kýč. Probouzíš se na pláži ostrova, který patří jenom tobě, přes den ti dělají společnost jen siluety zaoceánských lodí na obzoru a navečer u ohně pozoruješ západ slunce za horizontem.

Pokud stále nejsi v obraze, pod seakajakem si představ asi pětimetrovou loď, ve které sedíš sám. Je uzpůsobený pro plavbu na moři, umožní ti lépe odolávat vlnám příboje a i přes jeho velikost je krásně ovladatelný. Do jeho útrob zabalíš všechno vybavení, které potřebuješ, a celé dny tak můžeš strávit na vodě. To by ale byla škoda, Chorvatsko má krom teplého moře jednu ohromnou výhodu - množství drobných ostrůvků s písečnými plážemi, na kterých se každý večer utáboříme před dalším pádlováním. První den ponoříme pádla do moře poblíž města Šibenik a vydáme se vstříc ostrovům. Mezi nimi se budeme další dny toulat jak nám vlny a vítr dovolí. 

Malá ochutnávka

Náročnost 3

Trasa je určena mírně pokročilým kajakářům, zvládne ji ale i odhodlaný začátečník. Počítáme s tím, že už jsi v kajaku vyzkoušel jednodenní výpravu a víš, že zvládneš v lodi sedět a pádlovat delší časový úsek. Denně nás čeká kolem patnácti kilometrů na moři mezi ostrovy a proto je potřeba, abys měl něco napádlováno už před touto výpravou. Pokud jsi to nikdy nezkusil, můžeš sledovat na facebooku naši kajakovou skupinku, kde se dozvíš kdy a kde pádlujeme. Už během dubna budeme zahajovat pravidelné pádlování na brněnské přehradě. 

Bezpečnost

Stejně jako hory je i moře nevyzpytatelné. Výprava je koncipována i pro začínající kajakáře, a proto je u jejího plánování kladen veliký důraz na bezpečnost. I z tohoto důvodu je omezen počet účastníků. Budeme se pohybovat na moři v dohledové vzdálenosti od pevniny, navíc s veškerým vybavením, které je k takové plavbě potřeba. Průvodkyní na výpravě je Cupi, která má všechny potřebné kvalifikace a za sebou řadu zkušeností od teplých moří po severské fjordy.

Průvodce

Cupi je zkušenou instruktorkou a má za sebou nejednu dlouhou výpravu od moří skandinávských až po Středozemní. Maximální počet účastníků na jednoho instruktora na výpravě je 7! 

Tereza Cupáková

Cupi jsem poprvé viděl jako vedoucí v turistickém oddíle, ale znám ji jako vodačku tělem i duší. Už řadu let podniká výpravy na seakajacích v mnoha státech. Teplé proudy středozemního moře zná jako své boty a pádlovala i na dalekém severu od Lofot po švédské Alandy. Dali jsme si spolu za cíl dovést výpravu Expeditionu na Faery a tyto zapomenuté ostrovy na kajacích obeplout. To je ale vyšší dívčí, proto si pro nás připravuje řadu jednodušších výprav, na kterých si pro to naverbuje svoji budoucí posádku :)

 • Cupi je držitelem licence Instruktor vodní turistiky
terez.cupakova@gmail.com 723 800 613 Reference

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky. Seakajaky si povezeme na vozíku s sebou. 

Ubytování

Spát budeme ve stanech nebo pod širákem na plážích. Na ostrovech si můžeme i rozdělat ohýnek a užít si kýčovitou atmosféru Jadranu. 

Stravování

Každý se stará sám o sebe (nebo dle domluvy z kondičních projížděk po menších skupinkách). V lodi je dostatek místa pro běžnou „expediční“ stravu i něco navíc. Pitnou vodu s sebou vozíme v 5 litrových pet lahvích. Pokud nám bude vítr přát, měli bychom dvakrát během plavby narazit na otevřenou hospůdku. Na ostrově Kaprije mají jeden z nejlepších chobotnicových salátů na Jadranu!

Výbava a Půjčovna

Detailní seznam výbavy ti zašle průvodce po potvrzení přihlášky. Počítej se základní outdoorovou výbavou, oblečením, stanem a vařičem. Na kajak se hodí mít nepromokavou bundu a boty do vody. S sebou si veškeré věci povezeme v nepromokavých pytlích uvnitř kajaků. Zapůjčení kajaku, vesty a lodních pytlů není v ceně výpravy, zařídíme ho ale za lepší cenu společně přes průvodce. Pokud máš část výbavy vlastní, není to problém.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

 8990 Kč Cena
26.4 - 1.5. 2022Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 5
Cena zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Pronájem vozíku na kajaky a dálničních poplatků s tím spojených
 • Zajištění licencovaného průvodce včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Námořní mapu oblasti
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Zapůjčení vodácké výbavy (seakajak, pádlo, vesta, vodácká bunda, lodní pytle - cca 1700 Kč)
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: Večerní odjezd z Brna přes Slovinsko do vesničky Jadrija poblíž Šibeniku. 

2. den: V ranních hodinách dorazíme do Chorvatska, odměníme se po cestě dobrou snídaní a nasedneme do kajaků. První den poplujeme kolem pevnosti sv. Mikuláše a dál k ostrovu Zmajan. 

3. - 5.den: Podle toho jak nám vítr dovolí se budeme toulat mezi ostrůvky. Každý den napádlujeme hezkou porci kilometrů po moři k jiné pláži, dalšímu ostrovu a dalšímu kýčovitému výhledu od ohýnku na pláži. Zdoláme vrcholy, potopíme se k vraku lodi a navštívíme muzeum prvního parašutisty Fausta Vrančiće. Zkrátka uděláme si takový program, abychom si naplnily každý den do syta. Zároveň ho přizpůsobíme počasí a silám skupinky.

6. den: Čeká nás poslední hodinka pádlování zpět k autu. Stavíme se na pozdní snídani nebo brzký oběd a vyrazíme zpět do Brna.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace