Silvestr v rumunských Karpatech - PLNO

Termín 28. 12. 2019 - 03. 01. 2020
OdjezdBrno ve 22:00 hod.
DestinaceRumunsko
Účastníků8
Cena7 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Kdo se těšil na tradiční Silvestr na Ukrajině, možná ho teď trochu zklamu. Snad ale ne moc. Rozhodli jsme se vyměnit letos Zakarpatskou oblast za jinou, krásně zapadlou část Karpat - rumunskou Maramureš! Tohle divoké pohoří na hranici Ukrajiny a Rumunska je podle nás ideálním místem, kde přivítat nový rok stylem, jaký máme rádi - v nádherné chalupě kdesi v horách ve vytříbené společnosti skupinky cestovatelů obklopeni lesy a místními lidmi. Ideální místo, kde se podělit o historky z cest nasbírané nejen během uplynulého roku, nad sklenkou něčeho dobrého. K tomu se rozhodně nehodláme jen válet za pecí a nudit, ale vyrazíme na průzkum okolních kopců se sněžnicemi na nohou. Je tady spousta možností, kam jít trochu potrápit tělo a vyčistit hlavu od starostí uplynulého roku, abychom mohli naskočit do toho nového s čistým štítem a novým elánem! 

Tato výprava bude jedna ze dvou, které se potkají v chatě a oslaví spolu příchod roku 2020. Bude pro ty z vás, kteří chtějí zažít taky trochu zimy, diskomfortu a dřiny, aby si o to víc vážili tepla rodinného krbu a přebytku jídla na stole. Vyrazíme proto společně na dvě noci ven do zasněžených maramurešských hor na túru na sněžnicích!

Silvestrovská chata   

Místo, kde strávíš Silvestr, je vskutku jedinečné. Jsou to dvě chalupy vedle sebe, na samotě, obklopené lesy a horskými pastvinami. Jsou nově opravené, ale v původním stylu a nabízí kromě standardního zázemí (teplá voda, elektřina, kamna/krb) taky možnost dát si "baňu" - tedy tradiční horkou koupel v kádi. Další super benefit je, že majitel chalup je místní geograf, který působí na univerzitě a rovněž ve správě národních parků Rodna a Maramureš. Zná tedy místní kopce jako své boty a nabídl nám svou pomoc a znalosti. Budeš mít tedy možnost se dozvědět mnoho o místní přírodě a životě v ní. Koukni na fotky - no není to nádhera? My už se moc těšíme! 

Malá ochutnávka

Komu je tento Silvestr určen? 

Tato akce je pro ty, kteří chtějí strávit Silvestr na horách, chtějí zkusit chůzi na sněžnicích a nebojí se zimy, nepohodlí a mrazu. Strávíme dvě noci mimo chatu, ve stanu či nevytopeném přístřešku. Tato výprava vyžaduje jistou dávku houževnatosti a fyzické zdatnosti. Zhodnoť sám, jestli tě tato vyhlídka láká.

Náročnost 3 z 5

Láká tě to, ale obáváš se, zda na to fyzicky máš? Přestože chuť objevovat a dobrodružný duch jsou těmi nejdůležitějšími požadavky na účastníky, výprava klade i fyzické nároky. Nejsou však nijak přemrštěné a pokud ujdeš s krosnou 15 kilometrů, tak to s trochou dobré vůle zvládneš. 

Průvodce

Tom Cimr

Tom je srdcař - hory jsou jeho hřištěm. Má rád lezení, polární oblasti, skialpy, svoji ženu a určitě i Expedition Club. S klubem projel Špicberky v létě i v zimě, ledové Grónsko nebo třeba Kavkaz. Mohl by aspirovat na titul nejzodpovědnější borec v klubu - vyráží vždycky dobře připraven a dokáže se o tebe skvěle postarat. V backofficu se stará jak o offline marketing, grafiku, tak třeba i o členství. Tzn. ty super členské výhody, expediční noviny i třeba víkendovky, jsou z většiny Tomova práce :-) Jsme moc rádi, že je Tomáš v našem týmu!

Tom společně s Víťou udělali 13.9. 2019 český prvovýstup na Pik Patkhor (6083m), nejvyšší vrchol Rushanského hřbetu v Tádžikistánu. Více o jejich expedici najdeš ZDE nebo na fb stránce.

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT a instruktor skalního lezení. 

Facebook Web cimr.tomas@gmail.com + 420 773 116 299 Reference


Přednostní přihlašování

Na tuto výpravu vyrážíme poprvé. To znamená, že jsme v této destinaci ještě nikdy nebyli nebo sem míříme za novými cíli. Proto se na ni mohou po dobu jednoho měsíce přednostně přihlásit naši aktivní členové. Proč? Vytvoříme tím totiž pevné jádro výpravy z lidí, které dobře známe. Můžeme tak s jistotou garantovat, že se na výpravě sejde super parta, která společně zvládne naprosto vše! 

Nejsi aktivní člen? Nevadí! Rozhodně se nejedná o výpravu pro uzavřenou skupinu, je to pouze jen naše řešení, jak garantovat prověřené jádro lidí. Přihlášku si rozhodně můžeš kdykoli podat a průvodce se s tebou osobně domluví, kdy si ji závazně potvrdíte. Akce byla vypsána 09/2019.

Bezpečnost

Na této výpravě nehrozí žádná mimořádná bezpečnostní rizika.

Doprava

Pojedeme v malé skupince - dodávkou pro 9 lidí. Odjezd je z Brna. Řídit bude většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě vystřídá s dobrými řidiči z vašich řad.

Ubytování

Spát budeme 3 - 4 noci (podle podmínek venku) v krásné chaloupce na samotě a 1 - 2 noci strávíme venku pod stanem nebo v nevytopeném horském přístřešku. Chaloupka je jako z pohádky, na místě, které bys snad ani lépe nevymyslel... 

Stravování

Jídlo není v režii průvodce a je na každém účastníkovi, jak si jej zajistí. Během cesty není problém zastavit v obchodech. Budeme hojně využívat možnosti najíst se v restauracích a ochutnávat místní kuchyni. Na sněžnicovou část v horách budeš určitě potřebovat trvanlivé, lyofilizované či instantní jídlo. Před výpravou ti průvodce zašle seznam jídla pro inspiraci.

Vybavení

Detailní seznam výbavy bude zaslán po podání přihlášky v informačním emailu. Nutností bude teplý zimní spacák, karimatka, stan a oblečení do zimních hor.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE.Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

7 990 Kč  Cena
28.12. 2019 - 3. 1.  2020 Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Pronájem dvou chat na 4 noci
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: V sobotu večer nabalíme svačiny a placatky, naložíme krosny do auta a vydáme se směr Rumunsko. V autě nás neminou veselé historky, pár tradičních expedičních písní, slivovička, aby se dobře spalo, a pro řidiče máme připravený Redbull :-)

2. den: V dopoledních hodinách se zastavíme na pořádnou rumunskou snídani a následně přejedeme do pohoří Maramureš. Nabalíme batohy na dva dny a vyrazíme vstříc mrazivým zážitkům se sněžnicemi na nohou. Noc strávíme v horách ve stanu nebo v bivakovacím přístřešku. Terén na sněžnicové túry je zde ideální.

3. den: Celý den strávíme šlapáním na sněžnicích po hřebeni Maramureše. Podle aktuálních sněhových a teplotních podmínek zvolíme trasu a plán. Na tuto noc již máme k dispozici silvestrovské chaty, ale pokud budou dobré podmínky a chuť, byla by škoda neužít si ještě jeden zimní bivak ve stanu :-) Noc tedy strávíme buď ve stanech, nebo v chatě.

4. den, Silvestr: Zakončíme přechod na sněžnicích a přesuneme se do chalupy, kde si trochu prohřejeme zkřehlé kosti ve společnosti druhé skupinky a večer propuknou bujaré oslavy Silvestra, které potrvají až do brzkých ranních hodin.   

5. den: Dopřejeme si zaslouženého odpočinku po silvestrovské noci a odpoledne vyrazíme na novoroční výšlap. Možností je zde spousta, buď v okolí chaty, nebo popojedeme kousek do sedla Rotunda na přilehlý hřeben Rodny. Nocleh v chatě.

6. den: Podnikneme delší výlet na sněžnicích ať si ještě pořádně užijeme Rumunských hor a dáme si trochu do těla. Nocleh v chatě.

7. den: Ráno vyrazíme na cestu domů. Podle času a chuti se můžeme stavit vyhřát v termálech v Maďarsku. Příjezd ve večerních hodinách do Brna (bude záviset na situaci na silnicích a hranicích). 

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.