Výprava do neznáma - letecky - Poslední 2 volná místa

Termín 30. 04. - 09. 05. 2021
OdjezdBude upřesněno
DestinaceCelý svět,Neznámá
Číslo akce425
Účastníků9
Cena12 490,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Plánuješ rád? Máš všechno dokonale připravené a rozepsané?

 • Dovolená v Jugoslávii?
 • První automobil?
 • Sociální jistoty...

Tak se na to vykašli! :-) Protože jen málokdy se věci vyvíjí podle tvých plánů a většinou se musíš umět přizpůsobit situaci. A to tě na téhle akci naučím! Cílem je ukázat ti, jak fajn je cestovat bez toho, aniž by ses předem musel připravovat, bez toho, aniž by sis vytvořil očekávání, a bez toho, aniž by sis den po dni odškrtával položky z itineráře :-)  

Jednou jsem takhle přemýšlel, jak se na spoustě mých cest něco pokazilo a úplně to změnilo průběh akce. Já se tomu prostě musel přizpůsobit a přijmout to. Nakonec jsem došel k závěru, že tyhle nenadálé změny měly většinou za následek super zážitky, které překonaly to, co jsem týdny dopředu plánoval a na co jsem se těšil.

A právě tohle je důvod, proč tě chci pozvat na tuhle akci - nemusíš totiž plánovat vůbec nic. Nebudeš vědět, ani kam pojedeš, co bude zítra, kde budeme spát nebo jak si seženeme jídlo - prostě se uvolni a nech věci plynout :-) Sejdeme se na letišti, já ti dám do ruky letenky a pak spolu nasedneme na letadlo a poletíme - bude to Afrika? Blízký Východ? Asie nebo Himálaje? Uvidíme... 

Malá ochutnávka

Spoustu další inspirace, informací, rozhovorů s průvodci nebo tipy nalezneš na našem BLOGU.

Náročnost

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Mám plán a jestli vyjde, tak to bude boží cesta do neznáma! :-) Akci pojede buď Martin nebo Honza

Jan Žert

Neúnavný posluchač, nezastavitelný vypravěč, šprýmař, pohody tvořič

Všude je zdejší, se všemi se zná, s každým se dorozumí a bez výjimky všude se narodil. Život obyčejných lidí z měst i venkova ho fascinuje, jako vystudovaný kulturní antropolog má k lidem velmi blízko a rád s nimi tráví čas. Jeho studnice cestovatelských zážitků a zkušeností je takřka bezedná. Dle mého názoru nemůže být nikdy zcela nasycena, pořád něco objevuje. Honza je cestovatel tělem i duší, z kontinentů zbývá už jen Antarktida a severní Morava. Žil v Londýně, v rybářských komunitách na Novém Zélandu, v Chile, diplomovou práci napsal v Lesothu. Osudnou se mu stala Brazílie. V Jižní Americe strávil s pauzami přes 7 let svého života a stále se tam vrací. Pokud plánuješ zažít Jižní Ameriku, je Honza tím nejlepším v našich řadách. A nejedná se jen o JA, Honza ti bude dobrým rádcem kdekoliv! Jsme rádi, že je součástí našeho týmu.

 • S prováděním začal v Andách, vedl výstupy na místní 6000m vysoké vrcholy
 • Poslední dobou ale tráví více času v Amazonském pralese, než na horách
 • Navštívil všechny země JA a většinu zná poměrně podrobně
 • Cesta kolem světa mu zabrala přes 3 a půl roku
 • Mluví anglicky, portugalsky, španělsky, francouzsky a učil se i romsky

Facebook Web zert.jan@gmail.com 602 410 594 Reference

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Čekají nás přesuny letadlem, místními busy, vlaky nebo jinými dopravními prostředky - většinou využíváme místní dopravu, abys měl možnost potkat se s tamními lidmi. Prostě musíš být připraven na všechno.

Ubytování

Výlet do neznáma = nech se překvapit ;-) Spát budeme venku, vevnitř, pod přístřešky a možná že dojde i na postel :-) Určitě ti doporučím vzít si s sebou karimatku a spacák - před odletem ti upřesním, jak moc teplý by měl být.

Stravování

Jídlo si řeší každý sám. S sebou si žádné zásoby neber - maximálně sušené maso nebo proteinovou tyčinku. Na místě se zastavíme v supermarketu nebo místním obchodě a budeš mít možnost si zásoby nakoupit.

Doklady

Možná to nic neznamená, ale na všechny akce "Výprava do neznáma" musíš mít s sebou cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po skončení akce + běžné doklady, které u sebe nosíš. 

Výbava a Půjčovna

Nepotřebuješ nic speciálního - stan, karimatku, spacák, čelovku a oblečení na hory a do přírody. Před odletem ti to upřesním, abys věděl, jestli se nachystat na mrazy za polárním kruhem nebo na přechody pouští. Důležité části výbavy ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. Pokud se ti líbí naše filozofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde - připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí    

12 490 KčCena
30. 4.  - 9. 5. 2021Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje  


 • Veškeré ubytování
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Společné přesuny místní dopravou, možná půjčení vozidla
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • DPH
 • Pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy 
 • Letenku cca 10000 Kč - hradí se spolu se zálohou na akci

 Co cestou uvidíš

1. den: Odlet z blízkosti ČR nebo přímo z ČR.

2. den: První den v místě, kam doletíme - určitě ti povím něco o tom, kam jsem tě dovezl, představím ti místní kuchyni, zvyky a pokud to zákon dovolí, uděláme si seznamovací party - v opačném případě si dáme seznamovací čaj.

3. den: Vyrazíme za zážitky - pokud očekáváš, že ti první den vysypu itinerář celé akce, tak se pleteš, protože na téhle výpravě dostaneš info o tom, co tě čeká, v průběhu dne, aby ses mohl připravit - víc toho přece vědět nepotřebuješ :-)

4. den: Čeká tě nejen poznávání kultury ve městech, ale hlavně příroda - protože hory jsou naše radost - tak se do nich vypravíme!

5. den: Určitě zajdeme i za místními - povykládáme o jejich životě, dáme si jejich jídlo a třeba je i přesvědčíme, aby nás naučili uvařit něco z toho, co nám chutná.

6. den: Hory nejsou o výhledech na vrcholky, ale hlavně o výhledech z vrcholků do údolí - takže tě čeká pár dní v divočině. Že by sis vylezl/a první třítisícovku nebo možná čtyřtisícovku?

7. den: Třeba to bude právě tenhle den, kdy se ti začne stýskat po facebooku a začneš panikařit, že jsi na instagram nepřidal už dva dny žádnou fotku :-)

8. den: Tenhle den si dáme nějakou místní adventure atrakci - projedeme se na raftech nebo skočíme bungee nebo vysekáme díru v ledu a půjdeme se koupat anebo podojíme velbloudy?

9. den: Blíží se smutné loučení, a proto budeme smutek tlumit na závěrečné party, kde budeme bilancovat naše úspěchy :-)

10. den: Výprava do neznáma končí, přílet do Evropy - někde blízko ČR.