Za lezením - Slovinsko a Chorvatsko - PLNO

Termín 27 - 31. 10. 2021
Odjezdodjezd z Brna středa 7:00 hod
DestinaceSlovinsko,Chorvatsko
Číslo akce350
Účastníků8
Cena6 690,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Rychlý výlet před létem za lezením do Slovinska a Chorvatska. S průvodcem a instruktorem skalního lezení Martinem se podíváme do čtyř různých lezeckých oblastí. Začneme ve slovinském Črni Kalu, kde jsou nejlepší lezecké terény Slovinska. Zopakujeme si metodiku a 2 dny zde strávíme lezením s výhledy na moře. Trip zakončíme na ostrově Krk ve dvou parádních sektorech - Belové stene a Portafortuna. Podmínky na konci října jsou pro lezení ideální. Pokud bude chladno, dáme přednost vyhřátým jižním stěnám, a pokud bude naopak teplo, schováme se do stinných oblastí. Co je jisté, že bude hodně světla a rozhodně nebude chybět koupačka v moři.

Každopádně, tohle je výlet za lezením! V případě nepříznivých podmínek, ať už z pohledu počasí nebo koronasituace nehodíme flintu do žita a akci přesuneme do jiné oblasti. Není problém strávit celou dobu v Chorvatsku, Slovinsku, nebo můžeme třeba změnit působiště do Itálie, Rakouska nebo třeba Černé Hory. Super terény jsou všude a základy nebo i pokročilé techniky Tě Martin naučí kdekoliv.

Lezení

Tahle akce je primárně lezeckým výjezdem. Jestli máš zkušenosti s lezením alespoň na stěně a chtěl by ses posunout dál, je to přesně pro tebe. V oblastech, kam se chystáme, se nachází celá řada cest lehčích obtížností, na které navíc můžeme natáhnout lana na top-rope, a k dispozici ti bude průvodce, který je licencovaným instruktorem skalního lezení. Z naší půjčovny si můžeš půjčit veškeré vybavení a se začátečníky projdeme potřebnou metodiku, aby se během dvou dní seznámili se skalním lezením a postupně se osamostatňovali. Pro zkušenější lezce, kteří se chtějí vyřádit po vlastní ose, tu potom čekají obtížnější cesty jakékoliv obtížnosti.

Po dvoudenním lezení ve Slovinsku navštívíme pojedeme na ostrov Krk. Že si Chorvatsko spojuješ pouze s letní dovolenkou u moře? To přece není nic pro nás, navštívíme 2 super lezecké oblasti Belove Stene a Portafortuna, kde se vyřádíme. A kdyby už jste byli unavení, dá se tu najít celá řada jiných aktivit, kde se dá vybít. 

Malá ochutnávka

Průvodce

Martin je licencovaný instruktor skalního lezení. Bude ti k dispozici svými metodickými a praktickými radami. Pokud si v lezení ještě nejsi úplně jistý/á a chceš se posunout dál, je to ideální příležitost. Výprava není přímo lezecký instruktážní kurz. Martin Tě ve všem zaučí, celou dobu se Ti bude věnovat, ale předpokládá se, že budeš schopný/á být i po nějakou dobu samostatný/á, když se bude Martin věnovat ostatním. 

Vít Dubec

Muzikant, multitalentovaný čávo, surfař, horolezec

Kdybych vám měl povědět o tom, co má Víťa nejradši a v čem vyniká, rozhodně bych nenašel stručnou odpověď. Víťa je dobrým horolezcem, skvělým surfařem, na skialpech nebo kole se cítí jako doma, a aby toho nebylo málo, po večerech učarovává ostatním svou hrou na kytaru a housle. Zvládá zkrotit karavanu velbloudů v Maroku i divoké vlny Atlantiku. Shlížel dolů do údolí z mnoha zasněžených vrcholků Alp nebo Kavkazu a na strmých skalních stěnách Vysokých Tater zabil nejednu skobu. Účastnil se horolezeckých expedic do Pamíru, nebo do Karákóramu a v Indii sténal bolestí, když za vysokých horeček musel projet džunglí na mašině nákladního vlaku. Víťa je ten správný člověk, se kterým se chceš vydat do míst, která nejsou pro každého. Na to vem jed! 

 • 2021 - Účastník expedice na Gasherbrum II (8035 m) pod vlajkou Expedition clubu. Více ZDE
 • 2019 - Víťa společně s Tomem udělali český prvovýstup na Pik Patkhor (6083m), nejvyšší vrchol Rushanského hřbetu v Tádžikistánu. Více ZDE, nebo na fb stránce.
 • Licencovaný horský průvodce MŠMT a instruktor skalního lezení. 

    

Facebook Web vita@expeditionclub.cz +420 737 876 276 Reference

Náročnost

Tahle výprava bude jen o lezení, žádné dlouhé pochody s báglem nás nečekají. 

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.


Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky, která vyniká spolehlivostí a lze ji použít i mimo asfaltový povrch silnic :-) Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z vašich řad. 

Ubytování

Během naší výpravy budeme spát v kempech ve stanu, případně přímo pod skalami. Stan a spacák tedy s sebou.

Stravování

V rámci výpravy není zajištěno občerstvení a stravování, je na každém účastníkovi, jak si jej zajistí. Během cesty není problém zastavit v obchodech. Vařit budeme na plynových vařičích, případně využijeme zázemí kempů. V informačním emailu běžně posíláme seznam jídla, které je vhodné vzít si na hory. Můžeš se inspirovat :‐)

Výbava a Půjčovna

Detailní seznam výbavy bude zaslán po podání přihlášky v informačním emailu. Budeš potřebovat základní lezecké vybavení (sedák, lezečky, helmu, jistítko, pár zámkových karabin atd.). Pokud máš lano, je to super. Pokud ne, vezmeme klubové.

Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na expedičním eshopu ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filozofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :-) Připravili jsme totiž pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

6 690 Kč Cena
27. - 31. 10. 2021Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
V ceně je zahrnuto
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, nafta, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Veškeré ubytování (min. 2x kemp se sprchou)
 • Zajištění průvodce a instruktora skalního lezení, který se Vám bude po celou dobu věnovat.
 • Půjčení vybavení kromě lezeček a jistítka  = lano, sedák, helma, presky, karabina (pokud nemáš)
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Práce má a mých kolegů
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu
V ceně není zahrnuto
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoliv případně vstupy

Plán cesty

1. den: Ráno se sejdeme v klubovně a vyrazíme na cestu do slovinského Črni Kalu. Cesta nám zabere 6 hodin, ale díky dlouhému dni nás bude určitě čekat ještě minimálně 5 hodin lezení.  Uděláme první seznámení s metodikou a technikou lezení na sportovních skalách. Spaní pod skalami. 

2. den: Lezení v Črni Kalu, je zde přes 500 cest různých obtížností. Od těch nejlehčích, po ty náročnějších. Spaní v kempu

3. den: Prostřední den patří mezi ty odpočinkové. Prsty odřené od ostrého vápna a budou potřebovat odpočinout. Pomalu se přesuneme na chorvatský Krk. Po cestě se po domluvě zastavíme na koupačku nebo si vyběhneme jeden z okolních tisícových vrcholů. Odpoledne dojedeme na ostrov Krk. Spaní pod skalami.

4. den: Lezení na ostrově Krk v oblasti Belové stene či v oblasti Portafortuna. Opět je tu k dispozici spoustu cest, převážně lehčích obtížností, kde si každý najde tu svou.  Spaní v kempu v Bašce. Zajdeme si do restaurace na grilovanou rybu a dáme si Karlovačko. 

5. den: Dopoledne lezení na ostrově Krk v oblasti Belové stene či v oblasti Portafortuna a pak cesta zpět do ČR.  Po obědě. Příjezd ve večerních hodinách do Brna.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, v případě špatného počasí či jiných náležitostí najdeme jinou oblast.