Kosovo s Rock Pointem

Termín 27. 06. - 02. 07. 2018
Odjezd27. 6. z Brna ve 20:00
DestinaceKosovo
Účastníků8
Cena0,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Zapoj se do soutěže s Rock Pointem a vyhraj účast na výpravě do Kosova s Expedition clubem!

Stále sporné území Kosova pomalu nachází svůj klid, v dnešní době je to již uznaný a samostatný stát pro více než polovinu zemí na světě. O bezpečnost se nemusíš bát, Kosovo sice pomalu, ale přece jen začíná pracovat na tom, aby se v budoucnu zařadilo mezi standardní moderní evropské státy.

Takže pokud vyhraješ, batoh na záda a vzhůru napříč kosovskými horami, kde můžeš stále ještě potkat vlky, medvědy, rysy nebo želvy :-) Vylezeme na nejvyšší horu Djeravici, ze které uvidíš až do albánských Prokletých hor. Navštívíš srbské kláštery Decani a Pecs, které jsou zapsány ve světovém dědictví UNESCO, ochutnáš místní kuchyni a pokecáš s místními o tom, jak vidí svoji budoucnost a budoucnost Kosova - a to je myslím už dost důvodů, proč s námi vyrazit do Kosova!

Více se o celé soutěži dočteš na stránkách Rock Pointu ZDE

Malá ochutnávka z minulého roku :-)

Za fotky děkujeme účastníkům z minulé výpravy, kterými byli Martin Ksandr, Ondra Poul, Serhei, Sjarhej Smatryčenka a Martin Zavadil.

Náročnost 3

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Martin Ksandr

Martin je jedním z tahounů Expedition Clubu. Přemýšlím, jak bych Ti Martina představil. Mohl bych Ti dlouze vyprávět o tom, jak rád vytrhává lidi z pohodlí civilizace a stereotypů i přesto, že sám není žádným kulturním barbarem. Mohl bych vám vyprávět, jak zdolal nejvyšší horu Afghánistánu, Noshaq 7492 m,  jak vylezl osmitisícovku Manáslu 8156 m, jak podnikl prvovýstup na pákistánsky vrchol Sugulu Peak 6102m nebo vrcholy v tádžickém Pamíru. Mohl bych dlouze vykládat o přechodu zamrzlého jezera Khovsgol v Mongolsku, o Špicberkách, Kavkaze, Mauritánii, Bolívii, Ugandě, Ománu, Kazachstánu a pokračovat dále. Namísto toho Ti řeknu jenom tohle: Vydej se s Martinem na expedici a poznej, jaký je to člověk!

Martin společně s Polďasem a dalšími borci zdolali 1. 10. 2015 osmou nejvyšší horu světa, Manáslu 8163 m. Za tento výstup dostali ocenění ČHS "Talent roku - výstupy nad 6000m". Martin společně s Kudrnou alias Janem Haráčem v roce 2017 zkoušeli prvovýstup na pákistánský vrchol Sugulu Peak ZDE

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT a instruktor skalního lezení. 

    

Facebook Web martin@expeditionclub.cz +420 603 788 117 Reference

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Do cíle naší cesty se dopravíme po vlastní ose pomocí devítimístné expediční dodávky, která vyniká spolehlivostí a lze ji použít i mimo asfaltový povrch silnic :-) Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z vašich řad. Cesta povede přes Maďarsko, Srbsko, Černou Horu až do Kosova.

Ubytovaní

Celou výpravu budeme spát ve vlastních stanech ve volné přírodě. Pokud bude možnost, ubytujeme se u místních obyvatel. Spacák a stan tedy s sebou. Detailní seznam výbavy ti pošleme emailem.

Stravování

Pokud jsi ještě neochutnal skvělou balkánskou kuchyni, neměl by sis tento zážitek nechat ujít. Cestou se po společné domluvě můžeme zastavit v místních restauracích. S radostí se také družíme s místními, kteří nám za zlomek ceny ochotně uvaří výborné domácí jídlo. Jídlo řešíš sám za sebe - z domu zásoby netahej - v Kosovu je levně, zastavíme v obchodě a budeme chodit do restaurací a kolib.

Vybavení

Detailní seznam výbavy bude zaslán po podání přihlášky v informačním emailu. Bude se jednat především o věci na hory.  Aktivní členi Expedition clubu mohou využít slevu v prodejnách Rock Point.

Půjčovna

Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Seznam výbavy, pravidla půjčovny a ceník nalezneš ZDE.

Doklady

Na území Kosova se nyní dostaneš i bez pasu. Musíš mít ovšem občanku nového typu (ve tvaru kreditky) s elektronicky čitelnými údaji. Pokud chceš razítko, vezmi si pas :-)

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

Výhra = zadarmo!Cena
27. 6. - 2. 7. 2018Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Výhra zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Případné poplatky za kemp
 • Pojištění auta do Kosova
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • DPH
Výhra nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: Sraz v naší milované Expediční klubovně, kde si můžeš dát čaj, kafe, vodárnu, něco na zub - prostě strávit předem příjemný čas. Noční přejezd z Česka do Kosova.

2. den: Ranní příjezd do města Pëje (Peč). Prohlídka města a klášterního komplexu pečského patriarchátu. Průjezd kaňonem Rugova. Nástup na vícedenní přechod na těžko kosovskou částí pohoří Prokletije. 

3. - 4. den: Přechod pohořím Prokletije s výstupem na nejvyšší horu Kosova Djeravica (2656 m n. m.).

5. den: Návrat do civilizace, kde si dáme něco dobrého na oběd. Přesun zpět do ČR. Když zbude čas, koukneme se do Prištiny nebo po cestě do Bělehradu.

6. den: Návrat v brzkých ranních hodinách do Brna.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.